Liepājā 42% aptaujāto iedzīvotāju nestrādā atbilstoši iegūtajai kvalifikācijai, bet 50% strādā zemāk par iegūto kvalifikāciju, ziņo aģentūra LETA.

"Latvijas faktu" veiktajā sabiedriskās domas pētījumā aptaujāti 316 Liepājas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Spriežot par izglītības iestāžu pieejamību un kvalitāti, iedzīvotāju vērtējums bijis vairāk pozitīvs, bet vispārējās izglītības un interešu izglītības piedāvājums novērtēts kā ļoti pozitīvs. Trīs svarīgākās prioritātes, ko izglītības nozarē izvirzījuši aptaujas dalībnieki, ir pedagogu kvalifikācija, mācību programmu sasaiste ar reālo dzīvi un izglītības iestāžu materiāli tehniskais nodrošinājums. Tika analizēta arī situācija saistībā ar gaidāmo paaudžu maiņu un jaunu pedagogu piesaisti, jo daļā izglītības iestāžu pašlaik ir liels skaits pedagogu cienījamos gados. Iedzīvotāju skaits Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, samazinās, līdz ar to jārēķinās ar skolēnu skaitu samazinājumu arī turpmāk.

Aptaujas dalībnieki atzinīgi novērtējuši mācību vidi, kāda Liepājas izglītības iestādēs tiek nodrošināta personām ar īpašām vajadzībām un sociālā riska grupas iedzīvotājiem.

"Dynamic University" speciālisti tikās arī ar izglītības iestāžu vadītājiem, lai uzklausītu viņu viedokli par nepieciešamajām pārmaiņām izglītības jomā. Plānota arī aptauja pilsētas uzņēmēju vajadzību apzināšanai.

Nākamā darba grupas tikšanās plānota 7.janvārī, lai iepazītos ar situācijas analīzes gala ziņojumu.

Jau ziņots, ka šī gada novembrī sākts darbs pie Liepājas pilsētas izglītības nozares attīstības koncepcijas un darbības plāna 2015. – 2020.gadam izstrādes, lai sekmētu efektīvu, ilgtspējīgu un kvalitatīvu izglītības pakalpojumu attīstību, uzlabotu izglītības infrastruktūru un materiāli tehniskās bāzes nodrošinājumu. Izglītības attīstības koncepciju plānots izstrādāt līdz 2015.gada 30.aprīlim, iekļaujot to vienotajā Liepājas pilsētas attīstības plānā turpmākajiem pieciem gadiem.