Sakarā ar to, ka Liepājas Reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā ir aizņemtas visas 14 gultas, Operāciju bloka pēcoperāciju palātā tiks atvērtas 7 reanimācijas  gultas, informē SIA "Liepājas reģionālā slimnīca"sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Ja tādos apjomos turpinās pieaugt "Covid–19" pacientu skaits un tiks aizņemtas visas 33 gultas "Covid" nodaļā (Infekciju slimību nodaļā), slimnīca būs spiesta rīkoties tāpat kā pavasarī – slēgt stacionāro Rehabilitācijas nodaļu un pārprofilēt to par "Covid" nodaļu, kur tiks ārstēti "Covid–19" pacienti.

Tāpat palielinoties pacientu skaitam, tiks samazināti plānveida pakalpojumi t.i. tiks slēgtas operāciju zāles un personāls novirzīts reanimācijas pacientu ārstēšanai.

Patlaban (1.oktobrī) Liepājas Reģionālajā slimnīcā kopā ārstējas 30 "Covid–19" pacienti. No tiem 8 atrodas reanimācijā.

Mediķi norāda, ka situācija ir kritiska, tā kļūst arvien saspringtāka un aicina iedzīvotājus vakcinēties pret "Covid–19". Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt "Covid–19" infekcijas izplatību sabiedrībā.

Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro spēkā esošie drošības noteikumi un "Covid–19" profilakses pasākumi:
• roku higiēna (regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija),
• pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu),
• regulāra telpu vēdināšana (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā),
• nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).