26.jūnijā Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta pārstāvji pašvaldības vārdā sveica šogad jau piekto Liepājas simtgadnieku – Ernestu Krūmiņu, kurš apaļo gadskārtu atzīmēja skaistajā saulgriežu laikā  – 20.jūnijā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Ernests Krūmiņš, kurš piedzīvojis notikumiem bagātu, grūtu un sarežģītu mūžu, ir kārtējais apliecinājums gan liepājnieku sīkstumam,  gan vēju pilsētas rūdītai izturībai.

Ernests Krūmiņš vēl jūtas pietiekoši možs un stiprs, atbilstoši saviem gadiem, nekad nav slimojis, zāles visu mūžu nav lietojis, asinsspiediens joprojām turoties kā jaunam cilvēkam. Savā jubilejā simtgadnieks pats nodziedājis Latvijas himnu un novēl ikvienam: " Visai Latvijai staltai, stiprai būt!".

Ernests Krūmiņš dzimis Medzē, daudz cietis no padomju režīma represijām, vienīgais no 12 bērnu ģimenes nejaušības pēc izsūtīts uz Sibīriju, no kurienes atgriezies 20 gadu vecumā. Arī pēc tam par runāšanu pretim pastāvošajai iekārtai vairākkārt nonācis cietumā.

Kopš 60. gadiem Ernests Krūmiņš ir liepājnieks. Sirmgalvis visu mūži smagi strādājis gan "Liepājas metalurgā", gan būvējot savu ģimenes mājiņu Ganību ielā. Ernestam bijušas divas sievas, divas meitas, no kurām viena mirusi, viena pazudusi. Ir arī seši mazbērni, mazmazbērni, taču dzīve tā iegrozījusies, ka vecumdienas sirmais kungs pavada viens. Viņa atbalsts šobrīd ir krustmeita Dzintra, kuras mamma ir pirmās sievas radiniece. Viņa atzīst, ka onkulis, neskatoties uz dzīves līkločiem, visu mūžu bijis gaišs, labs un sirsnīgs cilvēks.

Kā stāsta krustmeita Dzintra, onkulis joprojām ēdot dūšīgi, pats rūpējas par kārtību savā dzīvoklī, nomazgā traukus un pārdzīvo, ja kaut kas nesanāk kā gribētos. Pēdējos gados gan sirmais kungs sācis sliktāk dzirdēt, taču krustmeita Dzintra un viņas māsa Ārija, kuras par viņu rūpējas, apņēmušās sagādāt viņam simts gadu jubilejā dzirdes aparātu, lai var vismaz pa televizoru sekot līdzi pasaulē notiekošajam.
 
Gaviļnieks kopā ar veselīgu zemeņu groziņu un sveicieniem no pilsētas mēra Jāņa Vilnīša saņēma arī pašvaldības svētku pabalstu apaļajā gadskārtā, kas tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt domi, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. 2019.gadā svētku pabalstu 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts sešiem liepājniekiem.