Ceturtdien, 13.aprīlī, 100 gadu jubileju kuplā radu pulciņā atzīmēja liepājniece Līze Segliņa, kuru bija ieradies sveikt arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga un Liepājas Sociālā dienesta pārstāvji, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Līze Segliņa ir īstena liepājniece, Liepājā nodzīvojusi 74 gadus, no kuriem lielāko daļu - Dienvidrietumu mikrorajonā, kas ar savu spirgto jūras gaisu izrādījies īpaši labvēlīgs simtgadniekiem, kuri šajā pilsētas daļā līdz šim bijuši visvairāk.

Kā joko simtgadnieces radinieki, liela motivācija omītei dzīvot tik ilgu mūžu bijusi vēlme sagaidīt ciemos 100 gadu jubilejā pilsētas vadību. Tāpat arī ilgā mūža " recepte" esot katru dienu apēst pa karotei medus.

Sirmgalve joprojām jūtas spirgta un moža, saka, ka "nekas nekaišot" , lai gan līdz šim dzīvē pārcietusi sešas operācijas. Viņa pati pārvietojas pa istabu ar "krāģīti", sliktāk redz, bet toties joprojām  apveltīta ar īpaši labu atmiņu – atceroties visas radu dzimšanas dienas, zina aktieru vārdus no filmām, kuras noskatās televīzijā. Par viņu rūpējas dēls Uldis ar vedeklu, apciemo arī mazmeita Egita, sarūpējot visu ikdienai nepieciešamo.  
Simtgadniece dzimusi Kuldīgā, bērnībā dzīvojusi Snēpelē, kara laikā vācieši nosūtījuši strādāt  Valtaiķos alus brūzī. Kad apprecējusies, pārcēlusies uz Liepāju. Lielāko daļu mūža nostrādājusi kādreizējā Liepājas sakņu un augļu bāzē – sākumā par ekspeditori, vēlāk par vadītāju, un, kā pati joko, 25 gadus "dzīvoju uz augļiem un dārzeņiem". Pēc aiziešanas pensijā aktīvi nodarbojusies ar savu vaļasprieku – adīšanu, četru gadu laikā uzadot un nododot "Daiļradē" 1200 cimdu pāru.  

Līze Segliņa kopā ar ziediem un laba vēlējumiem no pilsētas vicemēra saņēma arī Liepājas valstspilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Šogad svētku pabalsts 100 un vairāk gadu jubilejā jau piešķirts sešiem liepājniekiem, un tuvākajā laikā savas apaļās jubilejas pieteikuši vēl divu ilgdzīvotāju tuvinieki, no kuriem vienam paliks 103 gadi. Visvairāk gadus sasniegušais liepājnieks nodzīvojis 106 gadus.

Pašvaldība aicina liepājniekus būt atsaucīgiem un pašus informēt pašvaldību, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. Pabalstu var saņemt katru gadu dzimšanas dienā pēc 100 gadu sasniegšanas.

Simtgadnieka iesniegums par svētku pabalstu mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi, jānogādā Sociālajā dienestā. Iesniegums tiek pieņemts arī mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus pa tālruni 634 89668. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.