Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, šodien Liepājā vārda dienu svin 13 Dailas, 20 Dominiki un 160 Veronikas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam režisoru Juri Rijnieku, kurš šogad atkal atgriezīsies Liepājas teātrī. Pašlaik jubilārs uzturas un aktīvi strādā Rīgā, izrāžu apvienībā "Panna". Nu jau rit trešais gads kopš režisors iestudē un producē izrādes, piemēram, pazīstamākās ir – "Tētis", "Puse no sirds", "Alu cilvēks" u.c.

Pēdējā izrāde, kuras tapšanā Liepājā piedalījās Juris, ir "Ceplis". "Liepāja man ir ļoti svarīga pilsēta visādā ziņā, savā laikā man pat šeit bija dzīvoklis. Atceros, kad 1986. gadā sprāga Černobiļa, Liepājā spīdēja saulīte – maija sākumā tas bija," atceras režisors. Arī pavasarī jubilārs atgriezīsies Liepājas, lai atkal iestudētu jaunu izrādi. "Plānā ir "7 malēnieši", mēģinājumi sāksies aprīlī un uzturēšos šeit līdz 15. jūnijam. Izrādē pārsvarā būs jaunie aktieri. Tas būs tāds kā karnevāls," norāda Juris.

Režisors stāsta, ka izrāžu apvienībā "Panna" topa jauns projekts. "Tas būs par oligarhiem," smejas jubilārs. Taujājot, kāda ir viņa filozofija, viņš atbild: "Esi kāds esi, jo tāds, kāds tu neesi, tu nevaru būt (smejas)." Juris teic, ka patīk gatavot dažādus ēdienus – vistu, gaļu, dārzeņus, pankūkas. Jaukākais apsveikums bijis 6 gadu vecumā, kad tētis nopircis spēļu mašīnu un tad, kad viņu apsveica radio ēterā.

Savu dzimšanas dienu viņš neplāno svinēt, bet, iespējams, ar draugiem noorganizēs improvizētu pasākumu, kur tiks pasniegtas medaļas vai gada balvas. "Liepājā dzīvo īstākie latvieši pēc būtības. Ja nu vienīgi vēl Latgalē tādi dzīvo. Liepājas simbols ir meitenes, kā arī saule un vējš, kas sagroza galvu," atzīst Juris. Citiem šīs dienas svinētājiem viņš novēl nepazaudēt dzīves garšu, smaržu, lai ir bauda no tās dzīves.