Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 486 Marijas, 63 Marikas un 369 Marinas. Dzimšanas dienā sveicam Evu Krētaini.

Pastāsti nedaudz par sevi!
Esmu trīs foršu bērnu mamma. Mammas lomu minu pirmo, jo to cenšos izvirzīt par savu prioritāti. It sevišķi tagad, kad vasara un varam būt kopā ik dienas, jo laikā no septembra līdz maijam man jāmēģina sabalansēt darba pienākumu izpilde ar bērnu vajadzībām.

Strādāju Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā par tautas deju metodiķi un Liepājas Raiņa 6.vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Lai gan semestra vidū ir tāda sajūta, ka viss, metīšu savu plinti krūmos, laidīšu uz Turciju sauļoties, tad šobrīd jau ir tāda nedaudz ilgošanās sajūta pēc rosības, skolēniem un koncertiem.

Runājot par to, ko man patīk darīt un ko daru, tad šogad atsākšu pati dejot. Bija maza pauzīte.

Kas dzīvē ir sniedzis piepildījuma un gandarījuma sajūtu?
Pavisam nopietns jautājums! Attiecībās ar bērniem, šķiet, piepildījuma sajūtu rada viņu nesavtīgā mīlestība. Ir bijušas tiešām briesmīgas dienas, kad tīrais krekliņš nosmērēts ar kečupu tieši pirms iešanas ārā, steigā un ar rāšanos tas tiek mainīts, jo esmu vienīgā, kurai milzīgais pleķis uz baltā krekliņa traucē.  Kad mazā brāļa knupis ir pazudis un notiek dziedāšana pilnā rīklē (kaimiņi droši vien bieži domā, ka bērniem griežam nost pirkstus, jo citādi neviens tā nebļautu). Kad ir tāda skriešana, ka pirmdienas rīta tēja tiek izdzerta otrdienas vakarā, bet bērni tajā pašā laikā vakarā apskauj un saka, ka šī bija forša diena, un tad ir atvieglojuma sajūta. Piepildījuma un gandarījuma sajūta, ka pat tajā lielajā skrējienā esi izdarījis kaut ko jēdzīgu.

Darbā droši vien, tiklīdz darbs ir padarīts, šo piepildījumu un gandarījumu sniedz citu cilvēku konstruktīvs viedoklis. Esmu sapratusi, ka mani motivē darboties un pilnveidoties tieši tuvo kolēģu uzslavas vai pamatota kritika.

Kas, tavuprāt, ir nozīmīgs šajā gadsimtā?
Neesmu pārliecināta vai nozīmīgs, bet svarīgs un ļoti, ļoti nepieciešams – mīlestība. Ar šo vārdu domāju laikam vairāk filozofiski un visaptveroši. Man tiešām šķiet, ka vairāk par mīlestību runā, ne izrāda. Ļoti ar sevi strādāju un mēģinu uz katru cilvēku skatīties ne tikai ar cieņpilnu skatu, bet ar mīlestību. Agrāk biju ļoti nosodoša savās domās, nereti arī mēģināju kādu mācīt, ar domu, ka, redz, zinu labāk. Tā nebūt nav! Un kā vēl nav! Vispār, par šo jautājumu labprāt diskutētu!

Pastāsti kāds pasākums vai koncerts atstāja uz tevi īpašu iespaidu? Kādu?
Ņemot vērā to, ka pati pagājušajā mācību gadā piedzīvoju ugunskristības tieši koncertu organizēšanā, tad noteikti tas pats, pats pirmais koncerts, ko veidoju novembrī, ir palicis atmiņā kā spēcīgs pārdzīvojums. Vispār jau visa šī sezona. Man ir mapīte ar milzum daudz mazām lapiņām, uz kurām esmu sarakstījusi savus novērojumus, atziņas par to, kas bija labs, kas vispār jāmet prom, lai ar katru reizi būtu arvien labāk un labāk. Gribētos savu darbu darīt kvalitatīvi. Lai tā šķiet ne tikai man, bet arī skatītājiem un klausītājiem, tāpēc neapstāšos un centīšos augt.

Kur meklē iedvesmu, lai varētu pēc iespējas labāk dzīvot, darīt un radīt?
Ja kāds atradis, dodiet man arī ziņu!

Kas ir īpašs Liepājā?
Man šķiet, ka liepājnieki ļoti lepojas ar to, ka viņi ir liepājnieki, un tas ir labi! Man šķiet, ka neviens visā Latvijā nav tik liels savas pilsētas patriots, un kāpēc gan ne? Liepājai tiešām ir sava aura, sava pilsētas smarža, sava sajūta. Gribētos pat teikt, ka šeit ir tāda māju sajūta. Nesmaržo gan pēc pīrādziņiem un karbonādēm, kas kā ierasts asociējas ar māju sajūtu, tomēr te ir tāda mīlestība. Liekas, ka gaida.

Kāda būtu Liepāja, ja tā būtu cilvēks?
Tieši tik tipisks liepājnieks, cik mēs spējam iedomāties. Ādenīte, gīča, samtaina balss, kedas, deķis pasists padusē. Parasti grupējas pa pārīšiem vai nelielās grupās. Smiekli. Sirsnība un prieks. Mazliet ar putniem un vēju galvā.

Kas ir tavi svētki un kā tos patīk svinēt?
Reti svinu. Godīgi sakot, man pat katru gadu pirms dzimšanas dienas ir skumīgs garastāvoklis. Tas atkal ir brīdis, kad saproti, ka nekurienē pazudis vesels gads. Tad sēžu un analizēju, kas jēgpilns ir izdarīts. Šogad gan, analizējot savu iepriekšējo gadu, secināju, ka esmu izdarījusi gana daudz vērtīgu lietu, tāpēc šogad svinēšu.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Gribētu novēlēt saglabāt prieka sajūtu, kāda ir dzimšanas dienā! To smaidu vēl ilgi nenoņemt! To laimes sajūtu turēt cieši, cieši sirdī visas pārējās dienas līdz nākamajai dzimšanas dienai!