Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 4 Leonīdas un 130 Leonīdi.

Šodien dzimšanas dienā sveicam Liepājas Operas draugu biedrības "Orfejs" vadītāju Ivonnu Jadvigu Šakāli, kā arī aerobikas instruktori Kristīni Kleinšmiti.

Ivonna Jadviga Šakāle stāsta, ka šobrīd vada divus ansambļos – Latvijas Poļu savienības Liepājas nodaļas sieviešu vokālo ansambli "Bursztynki" un pensionāru dienas centra vokālo ansambli "Kurzemīte", kurus uzskata arī par savu ģimeni. Tāpat, netiek aizmirsts arī darbs ar Liepājas Operas draugu biedrības "Orfejs" bērniem. Tuvākie plāni ir projekts, kura ietvaros notiks astoņi pasākumi, katru mēnesi pa vienam – retrospekcija par Liepājas Operas draugu biedrības "Orfejs" paveikto 25 gadu garumā. Šie pasākumi ir paredzēti kā atmiņu pēcpusdienas, kas notiks katra mēneša pēdējā sestdienā, izņemot decembri. Vēlme ir arī šos pasākumus, kopā ar dalībnieku intervijām, apkopot vienā video ierakstā.

Divas reizes gadā, Ziemassvētku laikā un Māmiņas dienā, Liepājas Operas draugu biedrība "Orfejs" rīko pasākumus. Arī šajos Ziemassvētkos tiek plānots kāds mazs, sirsnīgs koncerts un kā saka Ivonna Jadviga Šakāle: "Galvenais nav koncerts, bet tā pasēdēšana, kopā būšana!" Kā atzīst Ivonna, repertuāra ziņā viņa ir vecmodīga un izvēlas klasiku.

Runājot par savu karjeru, Ivonna Jadviga Šakāle atzīst, ka visvairāk pie sirds ir gājuši lielie operas uzvedumi, darbojoties Liepājas Operas draugu biedrībā "Orfejs": "Viena no atmiņā paliekošajām izrādēm ir Andra Vītoliņa "Mazais ganiņš". Es lūdzos neskaitāmiem diriģentiem, lai noderiģē šo izrādi, bet visi atteicās – es uzskatu, ka viņiem bija bail, jo tas ir sarežģīts darbs! Un tad es pati stājos orķestra priekšā un diriģēju – vēl līdz šim apbrīnoju savu uzdrīkstēšanos, jo es jau neesmu diriģente! Bet viss izdevās ļoti labi, bija skaista izrāde!"

Jautājot, kā tiks atzīmēta dzimšanas diena, Ivonna Jadviga Šakāle stāsta: "Mēs ar ansambļa sievām katru mēnesi suminām jubilārus, tā arī nosvinēsim manu dzimšanas dienu! Vienu vārdu sakot – sanāksim, pasēdēsim, uzkodīsim, sarīkosim arī kādu mazu koncertiņu!"

Visiem šodienas svētku svinētājiem Ivonna novēl: "Neņemiet, galvā! Nelaidiet sev tuvumā to, ko nevarat mainīt!"

Kristīne Kleinšmite stāsta, ka sava darba dēļ ir kļuvusi īsta pūce, jo ceļas ap vienpadsmitiem no rīta, bet gulēt dodas ap vieniem naktī: "Pirmā nodarbība sākas pulksten 16 ar darbu bērnu grupiņās, kam seko dažāda stila treniņi, visām gaumēm. Mājās atgriežos pēc pulksten 21 vakarā, kad citi cilvēki jau sāk posties naktsmieram. Mums ar kaķi tik vakars ir sācies – vakariņojam un beidzot ar grāmatu rokās vai, minot krustvārdu mīklas, varu atpūsties pie televizora", tā Kristīne.

Runājot par saviem bērnības sapņiem, Kristīne ir vēlējusies kļūt par bērnudārza audzinātāju, kas daļēji ir piepildījies, jo viņa strādā arī Liepājas PII "Sprīdītis" par sporta pulciņa treneri.
Ar deju aizraujas jau kopš 2,5 gadu vecuma, bet vidusskolas laikā pievērsusies aerobikai, kas arī kļuva par viņas sporta veidu. Kristīne dalās: "Sāku nodarboties ar sporta aerobiku, paralēli neklātienes studijām LU Ekonomikas fakultātē, jo tajā laikā vēlējos savu nākotni saistīt ar biznesa sfēru. Bet Dievs nav mazais bērns, un visu sakārtoja savādāk, kā es plānoju. Esmu laimīga, ka dzīve tā ir iegrozījusies, jo mans darbs ir mans hobijs!"

Runājot par sasniegumiem Kristīne saka, ka visu dzīvē viņa ir sasniegusi saviem spēkiem, pieliekot daudz pūļu, jo viņa nav no tiem cilvēkiem, kuriem vienkārši laimējas. Viņa ir gandarīta par klientu smaidiem, veselību, labu kondīciju, karsējmeiteņu enerģiju un bērnu sportot prieku.

Kristīne sevi sauc par azartisku cilvēku, kas pieņem dzīves izaicinājumus un par vienu no spilgtākajiem arī pastāstīja: "Jā, mani var viegli ievilkt trakos projektos! Pirmais, kas iešaujas prātā, ir pirmie "Beach Party" gadi, kad Raivo Mediņš izdomāja, ka reklāmas flajeri ir jādala, slidojot ar skrituļslidām. Man tādu nebija, un par kādu slidot prasmi tur var runāt, bet es piekritu! Aizņēmos slidas, dienu klupdama, krizdama pamācījos un – aidā! Ar savas deju grupas meitenēm rullējām ne tikai pa Liepājas ielām, bet arī pa Rīgu un Palangu – gadījās kādam iekrist rokās, bet ko ar smaidu neizlabosi! Taču man tādi izaicinājumu ir gana, varētu stāstīt un stāstīt."

Par saviem dzimšanas dienas plāniem Kristīne atklāj, ka no rīta novadīs salsas treniņu un aizvedīs mammu svētku pusdienās. Vakars netiek plānots, jo ir liela vēlēšanās, lai tas būtu negaidītu, brīnišķīgu pārsteigumu pilns: "Ar draugiem svinības ievilksies divu nedēļu garumā, jo tā nu sanācis, ka ērtāk ir ar katru atsevišķi pasēdēt, nekā visus reizē saorganizēt pie viena galda."

Kristīne novēl visiem šodienas svētku svinētājiem: "Un tagad ievēlaties vienu vēlēšanos... tad tieši šī ir no manis, un kad tā piepildīsies, atceraties Kristīni!"