Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 204 Maijas un 1 Paija. Vārda dienā sveicam Maiju Reisu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Pašlaik mācos Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā par interjera dizaineri. Mācības skolā ir interesantas, tomēr darbi ir ļoti laikietilpīgi. Taču tas ir tā vērts, jo tur esmu guvusi iespaidu par savu nākotnes profesiju. Ārpus skolas aktīvi dejoju šova dejas grupā "Extra", kā arī esmu karsējmeitene Liepājas basketbola komandā "Triobet". Savu dienu nevarētu iedomāties bez tādas aktivitātes, kas dotu enerģiju un spēku.

Kāds ir ideāls dienas sākums?
Ideāls rīts ir rīts, kad pamostoties tevi sveic saule un putni, kas čivina, kad tevī raisās smaids, zinot, ka Dievs tev ir uzdāvinājis jaunu dienu. Personīgi man ideāls rīts ir tad, kad varu izskrieties pa mežu un jūru un pēc tam baudīt gardas brokastis. Tā ir kā degvielas uzņemšana visai dienai.

Kas jūs iedvesmo?
Vislielākā iedvesma ir Jēzus, kas manai dzīvei ir piešķīris vērtību, bez Viņa es šajā lielajā pasaulē būtu nekas. Vēl mani iedvesmo cilvēki, kuri dzīvē ir daudz ko sasnieguši, no kuriem varu mācīties, lai arī savā dzīvē varētu gūt panākumus. Protams, iedvesmojos arī no ģimenes, īpaši no pieredzes bagātajiem vecvecākiem.

Ja būtu jāsastāda dienas plāns ciemiņiem, ko Liepājā un tās apkārtnē darītu?
Dienu uzsāktu, vērojot putnus ezerkrasta skatu tornī, tad turpinātos Ziemeļu fortos pie kara laika nocietinājumiem, bet nobeigumā mierīgs brauciens ar riteņiem pa veloceliņu un saulrieta baudīšana jūrmalā.

Vai ir kāds pasākums vai notikums, ko tuvākajā laikā plānojat apmeklēt un to ieteiktu arī citiem?
Tuvākajā laikā plānoju doties ceļojumā uz Grieķiju, kā arī turpceļā apskatīt Londonu, bet atpakaļceļā Oslo. Tāpēc noteikti nelaidiet garām iespēju aizceļot uz citu valsti un iepazīt jaunu kultūru, cilvēkus. Tas dod jaunus iespaidus un lielu pieredzi.

Kas bija pēdējā grāmata, ko lasījāt?
Pēdējā grāmata, kuru esmu sākusi lasīt, ir "Pirmie soļi ceļā uz paliekošu bagātību", kuru sarakstīja Denija Džonsone. Šī grāmata ir palīdzējusi daudziem cilvēkiem tikt vaļā no parādiem, kuri ir bijuši vairāku tūkstošu apmērā, kā arī paaugstināt savus ienākumus.

Kas noteikti jādara maijā?
Maijā noteikti jāuzturas svaigā gaisā, kad ir iespēja redzēt, kā daba mostas. Vislabākais laiks ir no rītiem, kad varu skriet un celties kopā ar sauli, kad esmu tikai es un daba man apkārt. Brīnišķīgs laiks, kad putni čivina, pumpuri plaukst, saule spīd, viss tik skaisti smaržo. Kā arī jāatbrīvojas no nevajadzīgajām lietām un jāsakopj sava apkārtne, tad manāmi uzlabojas garastāvoklis. Zinu, ka pavasarī uznāk nogurums un negribas neko darīt, tāpēc noteikti jāuzņem daudz vitamīns, ieteiktu dzert daudz dabīgi spiestas sulas, piemēram, ar burkāniem un nedaudz citrona, iegūst pilnīgi citu garšu. Ieteiktu uzsākt veselīgākus paradumus, piemēram, uz darbu braukt nevis ar automašīnu, bet ar riteni, kas dos jums enerģiju, būsiet produktīvāki darbā un ietaupīsiet degvielu. Galvenais būt pozitīvam un vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni.

Kā vislabāk pavadīt savus svētkus?
Vislabāk tos pavadīt kopā ar tuviniekiem. Galvenais, lai ir laba atmosfēra, tātad tuvinieki un labs šašliks.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Novēlu izbaudīt katru mirkli, ko dzīve dod, neuztraukties par sīkumiem, mīlēt sevi un citus, bet pats galvenais – dzīvot katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā!