5. un 6.aprīlī savā pirmajā vizītē Liepājā ieradās ASV vēstnieks Kristofers Robinsons, lai tiktos ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadību, izglītības, uzņēmējdarbības un biedrību pārstāvjiem, kā arī piedalītos tradicionālajā piemiņas pasākumā ASV karavīriem, kuri gāja bojā Baltijas jūrā, netālu no Liepājas, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

5.aprīlī vēstnieku uzņēma biedrības "Tabitas sirds" vadītāja Kristīne Vidzeniece, lai pastāstītu par biedrības darbību un jau no pirmajām dienām sniegto atbalstu ukraiņu ģimenēm, kuru jau ilglaicīgi un nepārtraukti sniedz brīvprātīgie un citi līdzcilvēki. Vēstnieks ar lielu interesi uzklausīja šo pieredzi un izteica pateicību par šo nozīmīgo atbalstu.

Pēc tam vēstnieks tikās ar Liepājas Universitātes rektori Daci Markus, pārrunājot jautājumus par Fulbraita pieredzes apmaiņas programmu un augstākās izglītības reformām. Liepājas Universitāte un ASV vēstniecība jau iepriekš ir aktīvi sadarbojusies, uzņemot Fulbraita stipendiātus un asistentus. Arī šajā akadēmiskajā gadā universitātē strādā profesors no ASV – M. Dužons Džonsons, kurš pasniedz angļu valodu un kultūras studijas dažādām studentu grupām.

Vizītes noslēgumā vēstnieks K. Robinsons un Liepājas mērs G. Ansiņš piedalījās tradicionālajā piemiņas pasākumā.

Tam sekoja tikšanās ar Liepājas SEZ pārvaldnieku Uldi Hmieļevski, lai iepazītu Liepājas uzņēmējdarbības vidi un ostas attīstības projektus. Sarunā vēlreiz tika apliecināta Liepājas ostas nozīme, apkalpojot industriālas kravas, kā arī LSEZ uzņēmumu spēja ražot augstas pievienotās vērtības produkciju, kas, tostarp, tiek eksportēta uz ASV – kā, piemēram, uzņēmums "Interspiro" Karostā izgatavo zemūdens un elpošanas aprīkojumu ugunsdzēsējiem, ko izmanto ASV dienesti.

Pirmās dienas noslēgumā vēstnieks Centrālkapos piemiņas vietā nolika ziedus, godinot komunistiskā genocīda upurus.

Vizītes otrajā dienā, 6. aprīlī, vēstnieks ar pavadošo delegāciju no rīta tikās ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā tika pārrunāti pilsētas ekonomiskās attīstības un nākotnes iespēju jautājumi, tostarp augstākās izglītības reformas un Liepājas vajadzības izglītības jomā, Eiropas kultūras galvaspilsētas aktualitātes, kā arī jautājums par klimatneitralitāti un Liepājas izaicinājumiem klimatneitrālas pilsētas mērķu sasniegšanā līdz 2030. gadam.

Nozīmīga sarunas daļa bija par aktualitātēm ukraiņu atbalstam, pašvaldības iesaisti bēgļu uzņemšanā, kā arī ukraiņu iespējām iekļauties sabiedrībā, saņemt sociālo palīdzību un atbalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai Liepājā. Domes priekšsēdētājs G. Ansiņš pastāstīja, ka kopš kara sākuma Ukrainā Liepāja uzņēmusi un sniegusi atbalstu aptuveni 1400 ukraiņiem. Liela daļa joprojām dzīvo pie saviem draugiem vai paziņām, bet vienlaikus arī daudzi liepājnieki atvēruši savu māju durvis un snieguši atbalstu gan individuāli, gan biedrību ietvaros.
 
Vēstnieks uzsvēra, ka Liepāja jau līdz šim bijis uzticams sadarbības partneris izglītības, kultūras un uzņēmējdarbības jomās. Un, iepazīstot Liepāju personiski, redz, ka pilsēta ir ar skaidru nākotnes vīziju, daudz nozīmīgiem un izaicinošiem projektiem tuvāko gadu laikā, un saskata, ka sadarbība starp Liepāju un ASV arī turpmāk veiksmīgi turpināties, stiprināsies un attīstīties.

Vizītes noslēgumā vēstnieks K. Robinsons un Liepājas domes priekšsēdētājs G. Ansiņš piedalījās tradicionālajā piemiņas pasākumā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, godinot ASV karavīrus – lidmašīnas apkalpes locekļus –, kuri 1950. gada 6. aprīlī gāja bojā pie Liepājas krasta, kad to virs Baltijas jūras notrieca PSRS iznīcinātāji.

Kristofers Robinsons kā Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā nodeva zvērestu 2023. gada 26. janvārī.