Liepājnieki sāk saņemt pirmās sejas aizsargmaskas, ko saražojis vietējais uzņēmums "Tonus Elast". No šī uzņēmuma Liepājas pilsētas pašvaldība jau iegādājusies aptuveni 4500 sejas maksas un turpinās iepirkt vēl, teikt Liepājas domes feisbuka kontā.

Maskas tiek izsniegtas sociālā dienesta darbiniekiem, pašvaldības policistiem, izglītības iestāžu darbiniekiem, un sadarbībā ar vairākām nevalstiskajām organizācijām, tās tiks izdalītas arī senioriem. Pirmās sejas aizsargmaskas, mitrās salvetes no uzņēmuma "iCotton" un masku lietošanas pamācību saņēma veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā seniori.


Tāpat šīs sejas aizsargmaskas no šodienas, 24. marta, būs iegādājamas vairākos Liepājas veikalos – "Tonus Elast" veikalā Ludviķa ielā 8/10, "Top!" veikalos un "Centra aptiekā", K. Zāles laukumā 6. Lūgums pirms veikalu apmeklējuma ar tiem sazināties, lai noskaidrotu masku pieejamību.

Vēlamies vērst uzmanību uz to, ka šīs sejas aizsargmaskas nav izmantojamas medicīnā un negarantē, ka cilvēks nevar inficēties ar vīrusu, bet šīs maskas ikdienās gaitās var kalpot kā "filtrējošās" jeb "individuālās" ierīces, kas caur cilvēka muti un degunu var aizkavēt dažādu vielu nokļūšanu ķermenī.