Saeimas vēlēšanām līdz ar pieteikšanās termiņa beigām, kas bija 7.augusta pulksten 18, ir iesniegti 16 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti.

Kopumā uz deputātu vietām kandidē 1470 pretendenti, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.

Pēdējā dienā sarakstus iesniedza vēl divas partijas – "Latvijas centriskā partija" un "Par Alternatīvu", kuru sarakstos dominē kandidāti no Rīgas un Jūrmalas. Šo partiju sarakstos Kurzemē nebalotējas neviens kandidāts no Liepājas.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars šorīt Latvijas Radio sacīja, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalīsies gan vairāk sarakstu nekā vairākās pēdējās vēlēšanās, gan arī vairāk būs pašu kandidātu, kas savā ziņā ir negaidīti, jo pēdējos gados ir tikusi paaugstināta latiņa kandidātu sarakstu pieteikšanai.

Cimdars atzīmēja, ka šogad vēlēšanās kandidēs lielāks skaits partiju apvienību.

Cimdara vērtējumā, kandidātos būtisku jaunumu salīdzinājumā ar citām vēlēšanām nav – sarakstos ir gan pieredzējuši cilvēki, gan arī tādi, par kuriem nav zināms vispār nekas. Beigu galā vēlētāju viedoklis par labākajiem kandidātiem būs redzams jaunajā parlamentā, piebilda amatpersona.

Šodien CVK skatīs Tatjanas Ždanokas jautājumu (viņas pārstāvētajā Latvijas Krievu savienības sarakstā balotējas arī liepājniece Elita Kosaka), jo ir mainījusies situācija – ja līdz šim CVK vadījusies tīri no likuma normas, kas liedza viņai piedalīties vēlēšanās, tad tagad tai jāvadās no Satversmes tiesas sprieduma, kas nosaka, ka CVK ir pienākums vērtēt, vai šādas personas joprojām apdraud Latvijas valstiskumu.

CVK šodien plāno pabeigt partiju kandidātu sarakstu reģistrēšanu, bet tas nenozīmē, ka vēlāk no sarakstiem nevarēs svītrot kādu cilvēku, ja tas neatbildīs likumu prasībām.