Šajā sestdienā, 7.oktobrī, pulksten 11 biedrība "Radi Vidi Pats" sadarbībā ar biedrību "Homo Ecos" kultūrvietas "Kursas Putni" mājās rīko "Repair Cafe" jeb mantu labotavu.

Tajā pieredzējuši meistari palīdzēs salabot saplīsušās mantas un iespēju robežās iemācīs tās salabot arī pašiem, informē organizatoru pārstāve Katrīna Īviņa.

Darbnīcas norisināsies Kuģinieku ielā 5, jaunajās kultūrvietas "Kursas Putni" mājās, gandrīz visas dienas garumā no pulksten 11 – 17. Šajā laikā apmeklētāji ekspertu pavadībā varēs salabot savas elektroierīces, drēbes, dažādus koka izstrādājumus, velosipēdus un citas lietas, kas vairs nedarbojas.

Tā ir iespēja pavadīt laiku kopā ar citiem videi draudzīgi domājošiem Liepājas iedzīvotājiem, salabot saplīsušās mantas, izdarīt videi un maciņam tīkamākas izvēles.  Kad labošanas darbi būs beigušies, pulksten 17 ikviens interesents aicināts noskatītes filmu "Death by Design" par elektrotehnikas ietekmi uz cilvēkiem un vidi. Ieeja pasākumā bez maksas!

Pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam sadzīves atkritumu skaitam un to negatīvajai ietekmei uz vidi, kā alternatīvu izvēloties lietu salabošanu un atkārtotu izmantošanu. "Repair Café" aizsākās 2009.gadā Nīderlandē ar mērķi radīt tikšanās vietu, kur kopdarbojoties tiek salabotas citkārt ārā metamas mantas, bet Latvijā pirmo mantu labotavu organizēja biedrība "Homo Ecos" 2013. gadā, kad rīdzinieki tika aicināti sagatavot velosipēdus drošai braukšanai. Šajā rudenī "Repair Cafe" koncepts atceļojis arī līdz Liepājai.

Pasākums notiek projekta "Informatīva un izglītojoša sociāla akcija par elektropreču patēriņa ietekmes uz vidi samazināšanu" ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējumu.