2020. gada novembra nogalē Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā norisinājās projekta "Zenit stāsti" atmiņu stāstu pēcpusdienu sarīkojumi. Pasākumos, kas notika attālināti, 7.–12. klašu skolēni kopā ar vecākiem, vecvecākiem, citiem radiniekiem un skolotājiem demonstrēja fotogrāfijas un iepazīstināja ar stāstiem par bērnībā vai jaunībā pavadīto dzīvi Latvijā 20. gs. 60.–80. gados. Vienlaikus projekta dalībnieki vairāk nekā 140 attēlus iesniedza Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijai "Zudusī Latvija" (ej.uz/Zenit_stasti_Zudusi_LV), tādējādi saglabājot vērtīgu un interesantu dokumentāro mantojumu nākamajām paaudzēm.

Kopumā projektā "Zenit stāsti" iesaistījās 169 skolēni un 12 skolotājas no 14 Latvijas skolām, tostarp no 11 mazākumtautību izglītības iestādēm, un stāstu pēcpusdienas platformā "Zoom" vēroja vairāk nekā 100 klausītāju.
 
Liepājas reģions aicināja uz virtuālo viesistabu, kurā iepazīstināja ar virtuālo izstādi, kas apkopo 20. gs. 60.–80. gadus raksturojošus priekšmetus. Liepājas digitālajā sarīkojumā piedalījās divas skolotājas un viņu audzēkņi, atskatoties uz Liepājas vēsturi pirms 50 gadiem. Tolaik Liepājā tapa jauni mikrorajoni, pastāvēja divas tramvaju līnijas, notika rallijs, tika piedzīvota stiprākā vētra (48 m/s), kāda līdz šim reģistrēta.

Būtiski izcelt, ka stāstu vakaros izdevās uzrunāt mazākumtautību ģimenes – cilvēkus, kuri labprāt dalījās ar saviem stāstiem, un ir pateicīgi, ka dzīvo Latvijā, jūt šeit savu piederību.

Projekta noslēgums plānots 2021. gada 21. janvārī.
 
Projektu "Zenit stāsti" rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā programmas People to People Cultural Engagement ietvaros, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Jelgavas pilsētas bibliotēku, Latgales Centrālo bibliotēku un Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku, informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.