"Man ir stila konsultante Liene Rolšteina, kura daudz palīdz. Ar protokola vadītāju runājām, teicu — es ģērbšos piemēroti, bet negribu  kleitas un kostīmus vilkt tikai vienu reizi mūžā. Tas ir novecojis uzskats — pasaulē tiek runāts par ilgtspējību, resursu taupīšanu, bet es uzšūšu un uzvilkšu tikai vienu reizi? Kleita, kas parādījās vizītē Japānā, parādīsies arī Latvijā".


Tā Prezidenta Egila Levita kundze Andra Levite saka intervijā žurnālam "ir",  atbildot uz jautājumu: "Vai jums ir stilists, kurš palīdz izvēlēties oficiālo pasākumu tērpus?"

Liene Rolšteina (dzimusi Bartkeviča) ir liepājniece, kas nu jau daudzus gadus strādā par kostīmu mākslinieci gan teātros, gan arī kino. Jautāta par sadarbību ar Prezidenta Levita kundzi Andru, dedzīgi iebilst, ka nekādā gadījumā nejūtas kā Prezidenta kundzes "stila konsultante", jo esot tikai dizainere virknei Andras Levites tērpu, gādājusi arī par to pašūšanu.

"Neesmu tā, kura saskaņo visu Prezidentes ietērpu – no rotām un somiņām līdz apaviem!"

Tādas stila konsultantes Levites kundzei nemaz neesot.

"Viņa ir ļoti patstāvīga, un viņai ir pašai sava galva, dažkārt arī viņa iegādājas kādu kleitu veikalā," stāsta Liene.


Ar Andru Leviti iepriekš tērpu māksliniece neesot bijusi pazīstama.

"Viņa pati mani atrada un piezvanīja."

Pirmais tērps, kas tapa pēc Lienes skicēm, bija Prezidenta inaugurācijas ceremonijai. Taču


Liene ir autore arī daudziem citiem Prezidenta kundzes tērpiem, kuri viņai bijuši mugurā gan ASV prezidenta Donalda Trampa rīkotajā pieņemšanā, gan tiekoties ar Lielbritānijas premjeru Borisu Džonsonu un pat apmeklējot Lielbritānijas karalienes Elizabetes II pieņemšanu.


Tāpat Lienes veidots tērps Latvijas Prezidenta dzīvesbiedrei bija mugurā Japānas imperatora svinīgajā kronēšanas ceremonijā.

Liene Rolšteina ietērpusi arī virkni Liepājas teātra iestudējumu varoņus, piemēram, "Sniegbaltītes skola", "Pidžama sešiem", "Trīs draugi", "Ķiršu dārzs" u.c.

Viņa arī saņēmusi Liepājas mākslas vidusskolas ikgadējā foruma "Zelta griezums" balvu Zelta stienis – par sasniegumiem profesionālajā jomā.

Pavisam nesen Liene kļuva par balvas "Lielais Kristaps" ieguvēju kā labākā kostīmu māksliniece (filma "Homo Novus").