Lemjot par grozījumiem Attīstības programmas Rīcību plānā šim gadam, deputāti iepriekšējā domes sēdē akceptēja arī divu jaunu kvadraciklu iegādi Pludmales glābšanas dienesta funkciju nodrošināšanai.


Aizvadītās sezonas laikā sava nolietojuma dēļ no ierindas izgāja abi Glābšanas dienesta rīcībā esošie kvadracikli, no kuriem viens nav vairs labojams, bet otrs pēc remonta tiks atstāts kā rezerve. Lai neapdraudētu pludmales apmeklētāju operatīvu glābšanas pasākumu veikšanu sezonas laikā, Komunālā pārvalde pieņēmusi lēmumu iegādāties divus jaunus, mazāk jaudīgus un lētākus kvadraciklus par kopējo summu 12 000 eiro.

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, viens no kvadracikliem ir iegādāts 2014. gadā, otrs – 2016. gadā, kad Komunālā pārvalde sāka nodrošināt Pludmales glābšanas dienesta funkcijas.

"Kvadracikli iepriekšējās sešas vasaras pludmalē ir lietoti intensīvi, agresīvā vidē. Šā gada pavasarī bija sakrājies liels katra kvadracikla nobraukto kilometru skaits. Abi transportlīdzekļi jau vairākas reizes remontēti. Diemžēl atkārtoti tehnika izgāja no ierindas, un bija jāremontē šās vasaras sezonas laikā. Sakarā ar pandēmijas ierobežojumiem arī citās valstīs, bija problēmas ar detaļu piegādi. Komunālajai pārvaldei pat nācās aizlienēt vienu kvadraciklu no biedrības "Liepājas ezeri", lai glābēji varētu veikt savas funkcijas – uzraudzīt peldvietas.

Vienam no kvadracikliem, kas iegādāts 2014. gadā, vēl šobrīd, pēc vairākiem mēnešiem, turpinām gaidīt svarīgu rezerves daļu, kas pieprasīta. Kvadraciklam, kas iegādāts 2016. gadā, ir plīsis motora bloks, un tas nav remontējams, labāk iegādāties jaunu. Komunālā pārvalde ir aprēķinājusi, ka turpmāk neatmaksājas abu kvadraciklu remonts. Savu laiku nokalpojušie kvadracikli netiks nodoti lūžņos, bet paturēti rezerves daļām," skaidro Štāls.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka šovasar pludmales glābšanas dienests saņēma papildu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai efektīvāk sniegtu palīdzību cietušajiem uz ūdens vai citos gadījumos. Dienesta rīcībā tagad ir divi jauni automātiskie ārējie defibrilatori un jauns pirmās palīdzības apmācības manekens.

Pludmales novērošanu glābēji veica, izmantojot videokameras, kā arī regulārās apgaitās gar krastu – ar kājām, kvadraciklu, automašīnu vai ūdenī – ar ūdensmotociklu vai gumijas laivu.

Foto: Liepājas dome, Edgars Pohevičs.