Kā teikts Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā, pirms 105 gadiem miris aktieris, režisors, literāts un teātra mākslas popularizētājs Eduards Kaupiņš.

Aktieris, režisors, literāts un teātra mākslas popularizētājs, maizes darbā – masieris Eduards Kaupiņš dzimis 1879.gadā Aizputes apkārtnē.

Sieva – A.Kaupiņa, meita – M.Kaupiņa, znots – Ē.Valters. 1900.gadā sācis skatuves darbību Aizputes amatieru trupā. No 1902.gada ar skatuves vārdu Liesma spēlējis Liepājas Labdarības un Dziedāšanas biedrību teātra trupās. 1904. un 1905.gadā Berlīnē apguva aktiera meistarību, spēlēja vācu provinces teātros. 1905.gadā atgriezās Liepājā. Pirmais Liepājas Latviešu teātra mākslinieciskais vadītājs, iestudējis teātra 1907.gada 11.marta atklāšanas izrādi Antona Čehova "Tēvocis Vaņa". Tulkojis lugas. Rakstījis presē par teātri, publicējis ceļojuma piezīmes "Pa Kurzemes un Vidzemes ārēm" un literārus uzmetumus "Dzīve ceļmalā". Latviskojis Augusta Strindberga "Jūlijas jaunkundze" un citas lugas.

Kaupiņa vietā nāca režisors R.Tautmīlis-Bērziņš. T.Banga: "Režisors Kaupiņš strādāja uzmanīgi, mazliet taustīdamies, un arī mēs nejutāmies droši. Cits citu atbalstījām un, cik spējām, pamācījām. Bet darbs sekmējās. Visi mēs bijām jauni, spraiguma un gribas apdvesti, visi kopēji apspriedām vājākās vietas un ar kopējām pūlēm tikām pāri visiem šķēršļiem.” Dz.Zeļenko: "Režisors Kaupiņš kādā "Hamleta" izrādē artistiskā aizrautībā zobenu cīņā bija zaudējis kreiso aci, bet par to neskuma, jo dakteris Ekšteins viņam bija apgādājis vēl labāku kristāla aci. Kad viņam nācās kompānijā krietni iedzert, tad viņš, pārsējis vaigu, mēdza kristāla aci paslēpt vestes kabatā, lai tā labāk neredzot, kā viņš grēko.”

Miris 1907.gada 28.oktobrī Liepājā, apbedīts Liepājas Vecajos kapos.