Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šonedēļ Liepājā populārākie vārdi ir Ērika 90, Laimonis 53 un Elvijus 47.

Toties šodien vārda dienu svin 53 Laimoņi, neviens Laimis, 47 Elviji, 34 Elvisi un 3 Elvas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam dejotāju, grafiķi un foto mākslinieci Irinu Tīri.

Kā pastāstīja māksliniece, viņas dzimšanas dienā Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē pulksten 17 notiks interesanta izstāde, kuru būs iespējams aplūkot tikai vienu reizi, jo pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, fotogrāfijas tiks projicētas. Tādā veidā varēs aplūkot vairāk darbu kā parastā izstādē, jo, kā atzīst māksliniece, materiālu ir ļoti daudz. Kā vēl vienu iemeslu, kāpēc izstāde būs aplūkojama šādā formātā – ne vienmēr fotogrāfijas tiek labi un kvalitatīvi nodrukātas.

Ideja par fotogrāfiju veidu Irinai Tīrei radusies jau pirms pieciem gadiem, kad tika izdota viņas grāmata "Liepāja grafikās". Fotogrāfijās varēs redzēt Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķus un kalumus – tas nozīmē, ka mūziķi kopā ar savu instrumentu būs aplūkojumi dažādās Liepājas vietās pie skaistiem kalumiem, piemēram, vārtiem. Kā atzīst Irina Tīre, kalumi viņai ļoti patīk – vēja rādītāji, iestrādāti logos, durvīs, vārtos – tie vienmēr ir piesaistījuši uzmanību un Liepājā tādu ir ne mazums. Pats fotogrāfijas tapšanas process ir bijis ļoti interesants, jo nav vienkārši atrast katram mūziķim, mūzikas instrumentam atbilstošu vidi ar kalumiem, kur kas labāk piestāv, tāpēc tas savā veidā bijis arī kā izaicinājums foto māksliniecei. Savukārt izvēle, kāpēc fotografēt tieši Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķus, arī ir likumsakarīga – māksliniece jau kopš jaunības ir apmeklējusi simfoniskās mūzikas koncertus, vedusi uz tiem arī savu dēlu, mazdēlus un tā ir sirdij ļoti tuva. Kā atzīst māksliniece, šī izstāde ir nākusi ar lielā šaubām, kā jau katram māksliniekam, bet viņai ir labi padomdevēji un atbalstītāji ģimenes vidū.

Pati māksliniece saka par šo izstādi – tā ir kalumu mūzika, un aicina visus liepājniekus būt kopā ar viņu savā svētku dienā!