Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šonedēļ populārākie vārdi ir Gunta (269), Mārīte (154) un Māra (130).

Šodien vārda dienu atzīmē 130 Māras, 154 Mārītes un 69 Maritas.

Toties šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes programmas Kultūras vadība 3. kursa studenti Maritu Lesiņu.

Kura ir tava dzimtā puse?
Esmu no Rojas, tepat, Kurzemītē.

Kā izlēmi doties mācīties uz Liepāju?
Nekādas lielās izvēles man nebija. Pabeidzu Latvijas Kultūras koledžu un gribēju bakalaura grādu savā jomā. Atlika doties mācīties uz Ekonomikas un Kultūras akadēmiju vai arī Liepāja, kuru nepazinu. Intereses vadīta izvēlējos nezināmāko.

Kas tev Liepājā visvairāk patīk?
Liepāju vēl nemaz tik labi nepazīstu, bet pēc dzīves Rīgā sapratu, ka man tomēr patīk mazākas pilsētas, un Liepājai vēl ir tā īpašā aura, dzīvīgums — ne par daudz un ne par maz. Man patīk Liepājas vasara.

Kā pavadi savus brīvos brīžus?
Brīvajos brīžos izvēlos patrenēties, aizeju izskriet, pavingrot. Un, kad ir garastāvoklis ballēties, tad dodos ar draugiem uz kādu no Liepājas klubiem.

Tu zīmē karikatūras. Kā atklāji sevī šo talantu? Vai piekrīti, ka karikatūra ir veids kā cilvēks var gūt pozitīvas emocijas un iemācīties pasmieties par sevi?
Cik sevi atceros, vienmēr esmu ko zīmējusi. Pamatskolā pa īstam sapratu, ka man tas padodas, kad draugi lūdza palīdzēt zīmēšanas stundā. Bet karikatūru zīmēšanu uzsāku vidusskolā, kad biju pilnīgi bez naudas un man bija jādodas uz dzimšanas dienu — tad uzzīmēju savu pirmo karikatūru. Pēc tās dienas visiem maniem draugiem dzimšanas dienā bija vajadzīgas karikatūras, un viņu draugiem un draugu draugiem, kas pavēra man iespēju nedaudz nopelnīt.
Domāju, ka jā, karikatūra ļauj cilvēkiem par sevi pasmieties un nejusties par to slikti, jo karikatūrās defekts patiesībā ir efekts, kas cilvēku padara īpašāku. Un kas gan var būt vēl labāka dāvana par smiekliem un smaidu!

Kāds ir bijis tavs dzīves lielākais izaicinājums?
Kad mācījos 8. klasē, man bija izvēle — vai turpināt mācīties savā mazajā ciematiņā vai doties uz otru Latvijas malu, prom no vecākiem un draugiem, lai mācītos Murjāņu Sporta ģimnāzijā. Vai es spēšu 15 gadu vecumā kļūt pastāvīga un izturēt sportistu režīmu? Protams, es izvēlējos doties uz ģimnāziju — no tās dienas mana ikdiena sastāvēja no dažādiem izaicinājumiem. Bet tāds īsts izaicinājums laikam man vēl nav bijis, vismaz ne manā uztverē.

Kā vēlies pavadīt savu vārda dienu?
Vārda dienu vēlos pavadīt savā Rojas mājas pagalmā ar iekurtu grilu, viegliem padzērieniem un tuvākajiem draugiem.

Tavs novēlējums visiem, kas šodien svin svētkus!
Izmēģiniet ko savā dzīvē nebijušu , un lai šī diena paliek atmiņā!