Aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" cer vairāku banku iesaistīšanos pilsētnieka kartes apkalpošanā, kas nodrošinās norēķinus par sabiedriskā transporta pakalpojumiem.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja aģentūras direktors Gints Lūsis, raksta LETA.

Uzrunātas ir visas Latvijas bankas, taču pagaidām aģentūras aicinājumam atsaukusies tikai "Norvik" banka, sacīja Lūsis.

"Karte ir veids, kā samaksāt par sabiedrisko transportu. Tā ir parasta bankas karte, kura atšķiras ar to, ka ir iespēja samaksāt par nelieliem maksājumiem bezkontakta veidā, neievadot PIN kodu," sacīja Lūsis. "Šādas kartes Eiropā ir jau plaši pazīstamas, un paredzam, ka arī Latvijā tās kļūs arvien populārākas un pēc gadiem trīs pieciem nevienam nebūs pārsteiguma par šādu norēķina veidu."

Patlaban pilsētnieka kartes vēl tiek testētas, tomēr "Norvik" banka tās ir gatava izsniegt katram interesentam. Lai saņemtu bezkontakta maksājuma karti, jāpiesakās aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports", sacīja Lūsis.

Viņš norādīja, ka aģentūra galvenokārt ieinteresēta pasažieru kategorijās, kurām noteikti braukšanas maksas atvieglojumi, jo ar elektroniskajiem norēķiniem būtu iespējams precīzāk uzskaitīt braucējus.

"Priekšrocību elektroniskajiem norēķiniem ir daudz, un vienīgās diskusijas bija, vai veidot atsevišķu sistēmu sabiedriskajam transportam, kā tas ir Rīgā, kur braukšanas karte derīga tikai un vienīgi sabiedriskajā transportā, vai izvēlēties risinājumu, kur bankas nodrošina šo pakalpojumu un infrastruktūru un mūsu līdzdalība ir tikai braukšanas maksas atvieglojuma administrēšana," sacīja Lūsis.

Kā skaidroja Lūsis, bezkontakta norēķinu terminālu uzstādīšanas izmaksas bijušas iekļautas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas iepirkumā un tās iepirktas kopā ar jaunajiem autobusiem. Savukārt karšu izdošanu un apkalpošanu nodrošina banka.

Kā ziņots, Liepājā "Norvik" pilsētnieka bankas karte kā pirmajiem būs pieejama skolēniem, lai norēķinātos par braucienu sabiedriskajā transportā.

Liepāja ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sadarbībā ar "Norvik banku" realizēs jauna veida maksāšanas kārtību sabiedriskajā transportā, kas pilnībā atbilst Ministru kabineta noteikumiem par braukšanas maksas kompensēšanas kārtību, norādīja Vītola.

"Norvik" pilsētnieka bankas karte apvienos bankas "Master Card Debit" norēķinu kartes un personas atpazīšanas funkcijas un tiks izsniegta pēc pašvaldības pieprasījuma. Līdzās iespējai norēķināties par precēm un pakalpojumiem, izņemt skaidru naudu, kā arī veikt bezskaidras naudas operācijas pilsētnieka karte dos iespēju saņemt atvieglojumus, norēķinoties ar karti par pašvaldības noteiktiem pakalpojumiem. To būs iespējams veikt tirdzniecības vietās, kas ir aprīkotas ar speciālām karšu pieņemšanas iekārtām, piemēram, par braucienu sabiedriskajā transportā vai apmaksājot pusdienas skolā.