Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 712 Olgas, 40 Zitas, 2 Zigitas un 3 Liegas. Dzimšanas dienā sveicam Māri Kārkliņu. 

Pastāsti kaut ko par sevi un savu ikdienu!
Strādāju Liepājas Speciālajā internātpamatskolā kā saimnieciskās daļas vadītāja palīgs. Senāk, kad bija vairāk laika, aktīvi darbojos Jauniešu mājā ar brīvprātīgo darbu. Vēl jo projām ir lietas, kas tuvas sirdij, tas ir darbs ar cilvēkiem. Šobrīd esmu nosliecies uz pašattīstību gan fiziskā jomā, gan garīgā. Garīgo pasauli spēcīgi attīstīju tieši darbojoties Jauniešu mājā kā brīvprātīgais un ieguvu arī Latvijas brīvprātīgā titulu 2015.gadā.

Daudz nodarbojos ar sportu, kas man ir kā rehabilitācija pēc smagas galvas traumas 2014.gadā.

Minēji brīvprātīgo darbu Jauniešu mājā. Kāds ir lielākais ieguvums no tā?
Galvenokārt, tas ir devis milzīgu pieredzi, tādā ziņā, ka esmu pieredzējis kā darbojas dažāda veida struktūras, ar dažādiem cilvēkiem strādājis, ieguvis plašu kontaktu loku, esmu palīdzēji organizēt dažādus pasākumus un pats tajos esmu piedalījies. Pieredze gūta arī citās organizācijās, piemēram, "Radi Vidi Pats" un "Neredzīgo biedrība".

Vai ieteiktu arī citiem jauniešiem iesaistīties brīvprātīgā darba veikšanā?
Jā! Tas noteikti nāktu viņiem par labu, kaut vai tikai ar pieredzi, ko var iegūt. Viņiem pavērtos jaunas perspektīvas, lai izzinātu sevi, saprastu, kas labāk padodas un kas interesē.

Kādi ir tavi nākotnes plāni, piemēram, tuvākajai piecgadei?
Plāni ir daudzpusīgi. Gribas kādā brīdī sākt studēt. Turpinot aktīvi trenēties, eju uz to, lai iestātos zemessargos. Tālākā nākotnē, domāju par kaut ko savu.

Minēji, ka vēlies iestāties Zemessargos. Kāpēc esi izlēmis par labu šādam solim?
Jau kopš jaunības man ir interese par šo, bet iepriekš mans dzīves stils mani noveda no šī ceļa. Zinu, ka iestājoties Zemessargos gūtu labas pašizaugsmes iespējas un spētu darīti citiem labu.

Kā sāc savu rītu, lai diena būtu izdevusies?
Rīts sākas ar brokastīm, samīļoju savu draudzeni, kas sniedz savu atbalstu un pozitīvu dienas sākumu. Tad dodos uz darbu, kur ir ļoti jauki, pretimnākoši, interesanti un daudzpusīgi kolēģi, tas arī bagātina dienu.

Vai tev ir kāds hobijs?
Viennozīmīgi, tie ir treniņi. Savaru zāle, svarcelšana. Tās ir lietas, kas man patīk un ir sirdslieta, kā arī palīdz man atgūties pēc traumas.

Kas ir bijis tas, kas palīdzējis saprast savu aicinājumu dzīvē?
Ļoti daudz, dažādas, muļķīgas kļūdas. Tās mani ir virzījušas un mainījušas. Cilvēki mācās no savām kļūdām. Tās, manuprāt, mums parāda virzienus, kuros drīkstam un nedrīkstam iet.

Kas ir tas, kas tevi motivē?
Kustība uz priekšu, attīstība un progress. Piemēram, darbs ar sevi, darbs ar tuvajiem cilvēkiem vai darbs ar pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem, redzot, ka notiek kāda progresija, īpaši, ja esi līdzdarbojies, lai kustība notiktu.

Noteikti esi pamanījis cik plašs ir dažādu pasākumu klāsts Liepājā. Kurus no tiem labprāt apmeklē un kuri sniedz pozitīvas emocijas?
Apmeklēju dažādus mūzikas pasākumus. Patīk arī filozofiski vakari. Ļoti patika atmosfēra, kas valdīja nu jau slēgtajā kafejnīcā "Kursas putni". Kopumā priekšroku dodu mierīgiem pasākumiem, kuros tiek iekļauts savstarpējais dialogs, pieredžu apmaiņa.

Kura ir Liepājas raksturīgā vieta?
Man kā alternatīvam jaunietim, kas ir audzis Liepājā starp alternatīviem cilvēkiem, manuprāt, tā ir promenāde, tajā esošais "Fontaine palace", amfiteātris.

Kā tu domā, kāda būtu Liepāja, ja tā būtu cilvēks?
Interesanta un noteikti muzikāla.

Kas būtu tas, kas ikdienā, pasaulē un apkārtējos cilvēkos būtu jāvairo?
Domāju, ka svarīgi būtu, lai cilvēki tiektos pēc izglītības, zinātniskas izglītības. Lai cilvēks ir informēts, lai vairāk balsta savus uzskatus uz humanitārām un sekulārām zināšanām, nevis uz egoismu vadītām un subjektīvām pārliecībām.

Kas ir tavi svētki?
Varētu jau nosaukt kādus tautā populārus svētkus, piemēram, vasaras saulgriežus, bet uzskatu, ka katra diena ir kā svētki, jo viņš ir piecēlies un paveras jaunas iespējas.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Lai laimīga un priecīga diena! Celieties ar smaidu un ar smaidu arī ejiet gulēt! Izbaudiet savas jubilejas!