Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 867 Tatjanas un 3 Dorisas. Dzimšanas dienā sveicam Gustavu Pelēci.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Mana ikdiena ir piedzīvojumiem bagāta. Lai gan mana pamatnodarbošanās ir grāmatvedis, tomēr kaut kā iegadījies tā, ka tas nav vienmuļš ofisa darbs, kā tas var izklausīties. Iespējams, ka tas tāpēc, ka strādāju samērā nestandarta uzņēmumā – "Fontaine Enterprises." Papildus tam jau vairākus gadus man ir arī savs privātais bizness, kurā gan daru pārsvarā daru to pašu, ko Fonteinā, tomēr sfēra ir pilnīgi cita – amatniecība, māksla, rokdarbi un viss kas saistīts radošo darbību. Savā ziņā gan neliela rutīna ir – katru dienu nostrādāju Fonteinā un pa vakariem savedu kārtībā sava uzņēmuma finanses. Daudz kam citam ne laika, ne spēka vairs neatliek.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Aktuāls, protams, eiro. Mēnesis beidzies, tātad mēneša atskaites, gads beidzies – tātad arī jāgatavojas gada pārskatam. Kā jau teicu – nekam citam īsti laika neatliek.

Kāds bija jūsu ceļš uz izklaides industriju?
Visai nejaušs – atnācu uz Fonteinu kā praktikants no skolas, sākumā nodarbojos ar palīgdarbiņiem – nēsāju papīrus, krāvu čupiņās, skrūvēju spuldzītes un mazgāju logus. Strādāju šeit kopš 2008.gada, kad man bija ap 20 gadu, protams, biju iecienījis Fonteinu kā izklaides vietu, tāpēc, kad man šeit piedāvāja pastāvīgu darbu, nedomājot piekritu.

Kas jums savā darbā sagādā gandarījumu?
Cilvēkiem, kas ar grāmatvedību nav saistīti, droši vien šķiet, ka tas ir tāds monotons darbs, kur ciparus jāliek tabuliņās. Iespējams, ka dažviet tā arī ir, bet jāteic, ka tā var būt arī aizraujoša un interesanta nodarbe. Nākas pakustināt smadzenes un, kad viss izdodas, tas patiešām rada gandarījuma sajūtu.

Kādus pasākumus tuvākajā laikā apmeklēsiet un iesakāt to darīt arī citiem?
Nesen jau apmeklēju "Alter Bridge" koncertu Milānā, tikko bija jaunais gads, kuru gan aizvadīju pa pusei strādājot, pa pusei atpūšoties. Gan jau ar sievu kaut kur atkal drīzumā aizbrauksim – vai tas būs koncerts vai vienkārši draugu apmeklējums ārzemēs. Iesaku apmeklēt to, kas pašam patīk!

Kāda mūzika šobrīd ir jūsu klausāmajā sarakstā?
Īpaši modei nesekoju – klausos roku, metālu un dažādus šīs mūzikas paveidus. Patiesībā atkarībā no garastāvokļa varu klausīties gan "All That Remains", gan "HIM" vai pat "Amy MacDonald". Mazliet tomēr esmu sava laika mūzikas piekritējs – nefanoju par vecajiem "AC/DC", "Kiss" un citiem, lai piedod man šo mūziķu fani.

Kas jūs iedvesmo?
Mani iedvesmo dzīve, veiksmes un neveiksmes. Katrā situācijā var atrast gan labo, gan slikto, gan arī to, kas iedvesmo tālākai darbībai.

Vai ir kas tāds, ko gribētos paveikt, bet šobrīd nepietiek laika vai resursu?
Tāds ir ļoti daudz kas. Primāri nepietiek laika. Naudu, parasti, var atrast, galvenais ir radoši pieiet risinājuma meklēšanai. Nav jēgas uzskaitīt visu, kas iecerēts nākotnē.

Kura ir jūsu mīļākā vieta Liepājā? Ko pilsētā gribētos citādāku?
Laikam jau mājas, he. Bet, ja tā nopietni, nebūšu oriģināls un teikšu, ka, laikam, Karosta. Ne jau hruščovenes un autobusu galapunkts, bet gan cara laika kazarmas, parki, meži un forti. Tik daudz ko šeit varētu paveikt un izveidot. Arī citādāku gribētos daudz ko, bet šķiet, ka lēnām, bet stabili, pilsēta tomēr attīstās. Varbūt pienāks laiks, kad arī ziemā šeit redzēsim tūristus un viņiem un arī iedzīvotājiem šeit būs plašākas izklaides un atpūtas iespējas.

Kā vislabāk pavadīt dzimšanas dienu?
Nevajag neko vairāk kā patīkamu pasēdēšanu kādā restorānā ar manu brīnišķīgo sieviņu un atnākot mājās ielīst gultā, kur jau guļ abi mūsu pūkaiņi – kaķi.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Radošumu un drosmi, lai īstenoto to, ko vēlaties īstenot. Ne katram tas izdosies, tomēr labāk riskēt, nekā visu mūžu nodzīvot kaut kā, nekā.