Svētdien Valsts policija kopā ar pašvaldības policijas darbiniekiem devās pārbaudīt, kā liepājnieki ievēro ārkārtējās situācijas aizliegumus un pašizolāciju savās dzīvesvietās. Pašizolācijā jau piekto dienu atrodas arī laikraksta "Kurzemes Vārds" žurnāliste Ilze Ozoliņa. Vaicāta, kā jūtas, Ilze saka:


"Fiziski nav ne vainas, bet psiholoģiski smagi neredzēt cilvēkus".

Skaisti iecerētais atvaļinājums, kuģojot pa Karību jūru gar ASV piekrasti, noslēgumā izvērties satraukuma un neziņas pilnā piedzīvojumā. Lidmašīnas biļeti atpakaļceļam pirkuši trīs reizes – vispirms jau pērnajā novembrī, kad, izmantojot "Melnās piektdienas" piedāvājumu braucienam ar kuģi pa Karību jūru, iegādātas arī lidmašīnas biļetes lidojumam uz un no Maiami, ASV. Taču šī, atpakaļceļam pirktā biļete, Londonā vairs nav bijusi izmantojama, jo uz Rīgu paredzētais reiss atcelts.


"Nopirkām biļetes uz Palangu, pārbraucām uz citu lidostu, bet mūs lidmašīnā neielaida."


Devušies uz trešo Londonas lidostu, lai mēģinātu aizlidot uz Tallinu. Beigu beigās tas arī izdevies, lai gan igauņi, tāpat kā lietuvieši, nav gribējuši ņemt pretī Latvijas pilsoņus. Noderējis Ārlietu ministrijas konsulārā dienesta padoms: "Jābūt uzstājīgiem!".


Atlidojusi uz Tallinu vēl pirms Latvijas valdība tomēr nolēma organizēt repatriācijas reisus no Londonas, mājupceļu uz Liepāju Ilze mērojusi savā automašīnā.


Atceroties mājupceļu, Ilze ne reizi vien pārdomājusi, vai un cik drošs tas bijis viņai un apkārtējiem. Uz kuģa dezinfekcija bijusi augstā līmenī, arī lidostās licies gana droši – atgriežoties, tās jau bijušas pustukšas, tāpat kā lidmašīnas.