Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa policijas darbinieku gaitām rīt, Ēnu dienā, sekos ap 20 ēnu.

Tā "Rietumu Radio" informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse, raksta LETA.

Kā atzina VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, pēdējā laikā skolēnu interese par policijas darbu ir pieaugsi, un viņš pauž cerību, ka viena daļa no jauniešiem, kuri Ēnu dienā un mācību ekskursiju laikā iepazīst likumsargu ikdienu, nākotnē izvēlēsies darbu policijā.

Policijā līdz šim ik mēnesi viesojušās vidēji divas skolēnu grupas, informēja Knīse. Viņa pastāstīja, ka, sākot ar šo gadu, ekskursijas plānots rīkot noteiktā datumā - katra mēneša pēdējā piektdienā, un tuvākā būs 27.februārī.

Mācību ekskursiju laikā policijas darbinieki iepazīstina jauniešus ar policijas darba ikdienu, darba apstākļiem. Skolēni, piemēram, apmeklē telpu, kur uzstādītas video novērošanas kameras, ar kuru palīdzību uzrauga kārtību pilsētā. Ekskursijas, kā norāda Grūbis, ir arī izglītojošas, jo nepilngadīgo lietu inspektori jauniešiem stāsta par drošības jautājumiem, to, kāda ir atbildība par likumpārkāpumiem, u.c.

VP Kurzemes reģiona priekšnieks neslēpj, ka viens no šo ekskursiju mērķiem ir ieinteresēt jauniešus nākotnē izvēlēties darbu policijā. Grūbis arī informēja, ka vairāki Liepājas puses jaunieši izteikuši vēlmi mācīties Valts Policijas koledžā, kur martā notikšot papildus uzņemšana. Viņš arī apliecināja, ka pēdējo nedēļu laikā situācija ar policijas darbinieku trūkumu Kurzemes reģiona pārvaldē nav būtiski uzlabojusies un joprojām vakantas ir ap 100 štata vietas.

Kā informēja Knīse, lai pieteiktos ekskursijai policijā, pedagogam vai vecāku pārstāvim ir jāuzraksta iesniegums, kurā norādīts vēlamais laiks, skolēnu skaits.