Jaunajā gadā ar aktīvu rosību turpina darbu abi Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Pensionāru dienas centri Klaipēdas ielā 96a un Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā 1, aicinot jaunus dalībniekus dažādos pulciņos un uz kopīgu laika pavadīšanu senioriem rīkotajos kultūras pasākumos un tikšanās reizēs ar interesantiem cilvēkiem un pašvaldības pārstāvjiem, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pensionāru dienas centrs Klaipēdas ielā 96a atvērts apmeklētājiem darba dienās no pulksten 11–17. Šeit darbojas seši pašdarbības pulciņi un notiek sporta aktivitātes, uz kurām iespējams pieteikties arī jauniem dalībniekiem: vokālais ansamblis “Kurzemīte”, mūsdienu deju kopa “ Rietumvējš”, kulinārijas pulciņš, galda spēļu klubiņš, vingrošanas un nūjošanas nodarbības.

Vienu vai divas reizes mēnesī notiek arī plašāki pasākumi dienas centra lielajā zālē, kur aicināts ikviens interesents bez iepriekšējas pieteikšanās. Piektdien, 20. janvārī pulksten 13 Pensionāru dienas centrā 90 gadu jubileju muzikālā pēcpusdienā atzīmēs akordeonists, ilggadējais mūzikas pedagogs un joprojām aktīvs mūziķis Aleksandrs Ļebedevs, kurš muzicēs kopā ar Aleksandra kvartetu.

6. februārī pulksten 13 pie senioriem viesosies Liepājas Valstspilsētas pašvaldības Domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, kurš iepazīstinās ar pašvaldības un pilsētas attīstības aktualitātēm 2023. gadā, bet 14. martā pulksten 13 par sociālās palīdzības iespējām un senioriem svarīgām aktualitātēm informēs Sociālā dienesta Sociālās palīdzības daļas vadītāja Dace Lagzdiņa.

14. februārī pulksten 13 populārais ceļotājs un stāstnieks Žigimants Krēsliņš seniorus aizvedīs neklātienes ceļojumā uz Havaju salām, bet 7. martā, Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā pulksten 13 notiks Imanta Ziedoņa mīlestības dzejai un no tās radītajai mūzikai veltīta svētku pēcpusdiena “Bez mīlestības nedzīvojiet” , kurā uzstāsies dzejniece Irma Markopa, muzicēs Andris Kristons un Edmunds Talalass. Plašāka informācija pie centra vadītājas Astrīdas Vērdiņas pa tālr. 26626583

Karostā pensionāru dienas centrs darbojas sociālajā dzīvojamā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1 katru darba dienu pulksten 10–16, kur apkārtējo mikrorajonu un arī citi Liepājas seniori tiek aicināti aktīvi iesaistīties gan pašdarbības pulciņos, gan kopīgi pavadīt brīvo laiku ārpus mājas ar citiem domubiedriem.

Otrdienās no pulksten 12 līdz 13 darbojas līnijdeju pulciņš, kuru vada Inguna Zvaigzne, trešdienās no pulksten 11 līdz 14 – novusa spēles pulciņš, kuru vada mājas darbiniece Diāna Freimane, kura pati savos cienījamos gados var lepoties ar vairākkārtējiem Latvijas čempiones un Liepājas sporta laureātes titulu novusā. Savukārt no pulksten 14 līdz 15 notiek tējas dzeršanas klubiņš, kur katrā nodarbībā tiek degustēta kāda pašu gādāta tēja un apspriesta tēma par šīs tējas labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību.

Ceturtdienas centrā ir visaktīvākās, kad notiek trīs nodarbības – no pulksten 12 līdz 13 līnijdejas, no pulksten 12.30 līdz 13.30 nūjošana, kad seniori dodas kopējos pārgājienos uz Beberliņiem un jūrmalu, bet no pulksten 14 līdz 16 – rokdarbu radošās darbnīcas, ko vada sociālā darbiniece Līga Otrupe, no otrreizējiem materiāliem veidojot dažādas interesantas un praktiskas lietas. Karostas pensionāru dienas centru apmeklē kopumā ap 50 senioru ne tikai no apkārtējiem mikrorajieniem, bet brauc pat interesenti no Ezerkrasta un citām pilsētas vietām.

Pieteikties un iegūt plašāku informāciju par Karostas pensionāru dienas centru iespējams pa tālruni 65674590.