29. martā Liepājas bērnu un jaunatnes centra filiālē "Vaduguns" notika Liepājas izglītības darbinieku audzināšanas darba konference "Problēmas un risinājumi 21.gadsimta skolā".

Kā portālu informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, tajā piedalījās skolu direktori, direktoru vietnieki audzināšanas darbā, klašu audzinātāji, metodisko apvienību vadītāji, lai apmainītos pieredzē un smeltos jaunas idejas skolēnu audzināšanas darbam.

Konferences dalībniekus sveica domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, uzsverot, cik svarīgi šodien ir runāt par audzināšanas jautājumiem, īpaši šajā sarežģītajā ekonomiskās migrācijas laikā, kad daudzi bērnu vecāki ir aizbraukuši, bet skolai un audzinātājiem jāuzņemas arvien lielāka atbildība par to, kas notiek bērnu sirdīs un dvēselēs.

Golde arī aicināja skolu vadību aktīvāk domāt par katras skolas pievilcību un konkurētspēju, lai piesaistītu audzēkņus no plašākas apkārtnes, jo bērnu skaitam joprojām ir tendence samazināties. Kā zināms, pēdējos desmit gados skolēnu skaits Liepājas skolās samazinājies par 4000 skolēniem.

Tā kā arī skolēni sagaida no pedagogiem radošumu audzināšanas jomā, konferences galvenā tēma bija saistīta ar jaunu un radošu metožu ieviešanu, pedagogi dalījās savā pieredzē darba grupās.
Darba grupu "Ko nozīmē būt humānam pedagoģijā?" vadīja Liepājas Raiņa 6.vidusskolas skolotāja Viola Narbuta, "Patstāvīgās mācīšanās prasmju pilnveide skolā" - Liepājas Valsts 1.ģimnāzija Dagnija Deimante-Hartmane, par ārpusklases pasākumiem karjeras izglītībā Internātpamatskolā pieredzē dalījās Baiba Rosvalde, par lomu spēlēm audzināšanas stundās - . DALP 5.vidusskolas skolotāja Gita Zommere. Savukārt jaunas un radošas idejas mūsdienīgām audzināšanas stundām piedāvāja A.Puškina Liepājas 2.vidusskolas skolotāja Dace Okmane.

Ar savu pieredzi humānās pedagoģijas principu izmantošanā mācību un audzināšanas darbā dalījās Liepas pamatskolas direktore audzināšanas darbā Valentīna Voiciša.
Konferences dalībnieki varēja iepazīties ar labākajām Liepājas pedagogu metodiskajām izstrādnēm. Tika sveikti labākie metodisko izstrādņu autori – 7. vidusskolas skolotāja Gunta Lūse, Liepājas 1. ģimnāzijas klašu audzinātāju kolektīvs, J. Čakstes 10 vidusskolas skolotāja Simona Petrovica, kuras izstrādātais materiāls veidots kā gada kalendārs klases stundām un izvirzīts Latvijas konkursam.
Konferences nobeigumā uzstājās Rīgas improvizācijas teātris.