Aizvadītajā nedēļā deputāti pastāvīgās Pilsētas attīstības komitejas sēdē uzklausīja lietuviešu piedāvājumu par pārgājiena "Coastline Trek Liepāja ‘23" rīkošanu 13.maijā, kā arī debatēja par tā atbalstam piešķiramo summu.


Pārgājiens tā rīkotāju, Lietuvas starptautisko pārgājienu rīkošanas organizācijas "Trenk Turas" mājaslapā izsludināts jau vairāk nekā pirms divām nedēļām, un līdz pagājušajai ceturtdienai saņemti jau 500 pieteikumi no Lietuvas pilsoņiem, kuri vēlas tajā piedalīties. Kopumā pārgājiena rīkotāji pieļauj, ka šoreiz pārgājienā varētu piedalīties līdz 6000 dalībnieku (pēc rīkotāju aplēsēm tas ir maksimums, ko Liepāja var uzņemt), kas ir lielākais skaits, salīdzinot ar diviem iepriekšējiem pārgājieniem, kas notika 2018.gadā un 2019.gadā, kad 15 – 100 km garajā pārgājiena trasē no Liepājas startēja 4000 – 5000 cilvēku.


"Trenk Turas" pārstāvji Deivids Urbonavičs un Vitauts Bartulis deputātiem apliecināja, ka pārgājiena dalībnieki galvenokārt ir maksātspējīgie lietuvieši, kuri atgriezīsies Liepājā arī pēc pārgājiena.


"Trenk Turas" plāno turpmāk šādu pārgājienu rīkot katru otro gadu, pamīšus ar pārgājienu tikai Lietuvas teritorijā, kāds ticis organizēts arī 2022.gadā.


Pārgājiena rīkotāji no Liepājas pašvaldības vēlējās atbalstu apmēram 100 – 150 brīvprātīgo izguldināšanai divas naktis, piemēram, skolu sporta zālēs, kā arī telpas aprīkojuma uzglabāšanai. Finansiālu atbalstu lietuvieši lūdza 13 – 20 tūkstoš eiro apmērā. Šajā jautājumā komitejas locekļu vidū raisījās diskusija, jo prasītajai summai trūka pamatojuma. Viens ierosinājums bija piešķirt līdz 10 000 eiro, kā 2019. gadā, taču 2018.gadā Liepājas pašvaldības atbalsts pārgājiena rīkošanai bija 15 tūkstoš eiro, bet minimālā atbalsta lūgums šogad – 13 tūkstoš eiro.


Domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš šai diskusijai pielika punktu, norādot, ka lemšana par finansēm būs 23.martā, kad deputāti skatīs grozījumus šā gada budžetā, bet līdz tam vēl ir iespēja par atbalstu runāt arī ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību, jo pārgājiena maršruts skar arī novada teritoriju.


Pilsētas attīstības komitejas deputāti lēma principā atbalstīt pārgājiena norisi.