Mazākumtautību saliedētības veicināšanai Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) deviņiem projektiem nolēmis sadalīt 86 000 eiro, aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazinātu aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, ar SIF atbalstu "Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programmā" īstenos deviņus projektus Rīgā, Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un citviet Latvijā.

Projektos paredzētie pasākumi ietvers izglītojošas kultūras aktivitātes, kurās dalībnieki dažādos interaktīvos veidos apgūs latviskās kultūras tradīcijas, iepazīsies ar dažādiem Latvijas vēstures faktiem, iepazīs citu Latvijā dzīvojošo etnisko grupu kultūru un tradīcijas, attīstīs kritisko domāšanu un iegūs izpratni par ticamiem informācijas avotiem.

Tāpat plānota virkne citu aktivitāšu, kā, piemēram, izglītojošas lomu spēles par toleranci izstrāde, sarunu pēcpusdienas ar viedokļu līderiem, izzinošas ekskursijas, animācijas "Draudzējamies Latvijā" izveide, interaktīvas spēles "Sabiedrības daudzveidība. Stereotipi" izstrāde un izspēle mācību iestādēs, radošās darbnīcas skolēnu brīvlaikā, izzinošas ekskursijas un kopīgu svētku svinēšanas pasākumi, kuros bērni un viņu ģimenes var dalīties savās tradīcijās un iepazīt citas kultūras svētkus.

SIF cer, ka projektu aktivitātes palīdzēs mazākumtautību ģimenēm iekļaut savā ikdienā latviešu valodu, kas stiprinās piederību pilsētai un Latvijas valstij, veicinot viņu iesaisti Latvijā notiekošajos kultūras, un pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs.

Aktivitātes īstenos biedrības "Sadarbības platforma", "Patvērums ģimenei", "Erfolg", "Zemgales NVO centrs", "Goraļ", "Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību asociācija", "Rēzeknes pilsētas Teātris-studija "Joriks"", "Jauniešu centrs "Dari vari"", "Kopienu sadarbības tīkls "Sēlijas salas"".

Konkursā apstiprināti deviņi projektu pieteikumi par kopējo pieejamo finansējumu 86 000 eiro. Noteiktajā iesniegšanas termiņā kopumā tika saņemti 25 projektu pieteikumi par summu 233 388 eiro.

Pieteikumus izskatīja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas un viens nevalstisko organizāciju pārstāvis – eksperts, kas atlasīts SIF izsludinātajā projektu vērtēšanas ekspertu atlases konkursā.