Radošo darbu konkursā "Iekāp otra kurpēs!" par laureātiem atzīti desmit jaunieši, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) ESFD vecākais eksperts sabiedrības informēšanas jautājumos Guntis Kaldovskis.

Lai veicinātu izpratni par deinstitucionalizācijas mērķa grupām, ikviens jaunietis 14-25 gadu vecuma grupā bija aicināts piedalīties radošo darbu konkursā "Iekāp otra kurpēs!", mēģinot saskatīt to, kas vieno cilvēkus, neskatoties uz atšķirīgo.

Kategorijā "Bērni ar funkcionāliem traucējumiem" pirmo vietu ieguvusi Tīna Cukmane no Cēsīm, otro vietu – Marija Štimmere no Cēsīm, bet trešo vietu – Alīna Estere Orlova no Apes.

Kategorijā "Cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem" par labākajiem atzīta Amanda Ketija Jēkabsone no Talsiem, kura ieguvusi pirmo vietu, Beāte Šneidere no Kuldīgas un Evija Kreba no Liepājas, kuras attiecīgi ieguvušas otro un trešo vietu.

Kategorijā "Bērni ārpusģimenes aprūpē" pirmo vietu ieguvusi Viktorija Čebotarevska no Daugavpils, otro – Megija Krišjāne no Daugavpils, bet trešo – Katrīna Brice no Alūksnes novada.

Skatītāju balsojumā par labāko atzīts Aglonas skolēna Renāra Cakula sacerēts dzejolis.

Jaunieši saņems vērtīgas balvas no "Sportland", tostarp unikālus "Nike" apavus.

Kā vēstīts, ar Eiropas Savienības fondu finansiālu atbalstu šobrīd Latvijā tiek īstenoti deinstitucionalizācijas projekti, kas paver iespēju integrēties sabiedrībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un bērniem, kas spiesti dzīvot ārpusģimenes aprūpē. Lai veicinātu izpratni par deinstitucionalizācijas mērķa grupām, ikviens jaunietis 14-25 gadu vecuma grupā bija aicināts piedalīties radošo darbu konkursā "Iekāp otra kurpēs!", mēģinot saskatīt to, kas vieno cilvēkus, neskatoties uz atšķirīgo.

Konkursa rīkotāji bija aicinājuši izvēlēties vienu no konkursa tēmām – "Iekāp otra kurpēs: cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem", "Iekāp otra kurpēs: bērni ar funkcionāliem traucējumiem", "Iekāp otra kurpēs: bērni, kuri dzīvo vai ir dzīvojuši institucionālajā ārpusģimenes aprūpē", – iepazīt to tuvāk un radoši izpausties par kāda cilvēka ikdienu un vērtībām, kas ir vienojošas mums visiem.

LM rīkotās kampaņas "Iekāp otra kurpēs!" tīmekļvietnē izveidota īpaša sadaļa, kurā publicēti 15 cilvēkstāsti. Sadarbībā ar satura veidotāju "Edart TV" radīta arī dokumentālā īsfilma, kas atklāj cilvēku ar īpašām vajadzībām, kā arī bez vecāku gādības palikušo bērnu ikdienu, ļaujot "iekāpt viņu kurpēs".