Saistībā ar to, ka pēdējo nedēļu laikā visā Latvijā un arī Liepājā novērojama straujāka "Covid–19" infekcijas izplatība, Liepājas pilsētas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju sabiedriskajā transportā un publiskajās tirdzniecības vietās pievērsīs pastiprinātu uzmanību pareizai sejas masku lietošanai, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kopš augusta vidus Liepājā vērojams mērens "Covid–19" infekcijas izplatības pieaugums, tomēr pēdējās nedēļas saslimstība pieaug strauji – 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs sasniedz 278,1 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Absolūtajos skaitļos pēdējo divu nedēļu laikā Liepājā inficējušās 198 personas, īpaši straujš jauno inficēšanās gadījumu skaits vērojams pēdējās nedēļas laikā.

Kā apstiprina veselības speciālisti, tas liecina, ka saslimstība sasniedz augsta riska līmeni, kurā mums visiem kopā maksimāli jāievēro drošības pasākumi, tādējādi pasargājot sevi un savus līdzcilvēkus no inficēšanās.

Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar pašvaldības un Valsts policiju regulāri uzmana esošo noteikumu ievērošanu, bet tagad vēl papildu "pīķa" stundās – agri no rīta, pēc darbalaika beigām un laika posmā no pulksten 10 līdz 12, rīkos reidus sabiedriskajā transportā, kā arī tirdzniecības vietās, lai pārliecinātos par pareizu sejas masku lietošanu.

Šo profilaktisko pasākumu mērķis nav kādu sodīt, bet tieši pretēji – pārliecināties, kāda ir situācija un preventīvi izskaidrot iedzīvotājiem ierobežojumus, atgādinot, ka maskas joprojām ir jālieto un tas jādara pareizi.

Ar mērķi ierobežot koronavīrusa "Covid–19" izplatību, Liepājas pašvaldība aicina ikvienu liepājnieku būt atbildīgam – vakcinēties pret Covid–19 un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus!

Vairāk lasi šeit: https://www.liepaja.lv/pasarga-sevi-no-koronavirusa-covid-19/

Informācija liepājniekiem par vakcinēšanos: https://www.liepaja.lv/informacija-liepajniekiem-par-vakcinesanos/