Naudas trūkuma dēļ Valsts SIA "Autotransporta direkcija" rosina slēgt vairākus vilcienu maršrutus, tostarp arī Rīga – Liepāja, kas atiet pusseptiņos vakarā un Liepāja – Rīga sešos no rīta.


Latvijas Radio ziņo, ka tos varētu atjaunot, kad tiktu uzbūvēti jaunie vilcieni. Naudas trūkuma dēļ Valsts SIA "Autotransporta direkcija" rosina slēgt vairākus vilcienu maršrutus. Tos varētu atjaunot, kad tiktu uzbūvēti jaunie vilcieni. Pagaidām gan lēmums vēl nav pieņemts. "Autotransporta direkcijas" un "Pasažieru vilciena" viedokļi ir kardināli atšķirīgi par iespējamo vilcienu maršrutu slēgšanu.

Pēc "Autotransporta direkcijas" aplēsēm "Pasažieru vilcienu" šogad sagaida ievērojami zaudējumi. Situācija ir daudz smagāka nekā pērn, un to nevar glābt ne pašu izmaksu optimizācija, ne arī paredzētais biļešu cenu palielinājums, uzskata "Autotransporta direkcijas" valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka plānots slēgt, piemēram, vilcienu Rīga-Valmiera pulksten deviņos vakarā, arī vairākus maršrutus Rīga-Sigulda un Sigulda-Rīga, tāpat potenciālo slēdzamo sarakstā ir arī Rīga-Liepāja, kas atiet pusseptiņos vakarā un Liepāja-Rīga sešos no rīta. Savukārt no elektrovilcieniem ciestu vairāki maršruti gandrīz visos virzienos. Kopumā potenciālo sarakstā ir 37 maršruti.

Slēdzot vilcienu maršrutus, kur ir neliela pasažieru plūsma, valsts budžets ietaupītu aptuveni 1,5-2 miljonus latu gadā. Vilcienu satiksmi varētu atjaunot, kad tiktu uzbūvēti jaunie vilcieni, jo tad pasažieriem būtu lielāka motivācija braukt ar vilcienu. "Autotransporta direkcija" uzskata, ka eksperiments ar paralēlo autobusu maršrutu slēgšanu, piemēram, uz Tukumu, arī nav īsti attaisnojies, jo saņemtas iedzīvotāju sūdzības, ka tālu jāiet līdz stacijai. "Pasažieru vilciens" maršrutu slēgšanai un pesimistiskajām prognozēm par uzņēmuma nākotni nepiekrīt, to "Pasažieru vilciena" valdes loceklis Mārtiņš Jirgens pauda arī raidījumā "Krustpunktā".

Pagaidām gan nekāds lēmums nav pieņemts. Taču "Autotransporta direkcija" vēstulē Satiksmes ministrijas valsts sekretāram Anrijam Matīsam vērš uzmanību, ka šogad janvārī un februārī pārvadājumu apjoms netika mazināts un "Pasažieru vilcienam" jau šā gada pirmajos mēnešos prognozējams ievērojams valsts budžeta līdzekļu iztrūkums. Galīgais lēmums ir jāpieņem "Autotransporta direkcijai", vienojoties ar "Pasažieru vilcienu", Satiksmes ministrija politiski iejaucas tikai tajos gadījumos, ja kompromisu atrast neizdodas.