Pārrunas ar uzņēmuma "Cotton Club" vadību par ražotnes atvēršanu Liepājā ilgušas vairāk nekā gadu, "Rietumu Radio" pastāstīja Liepājas mēra vietnieks Gunārs Ansiņš.

Uzņēmums izskatījis arī vairākus citus variantus par ražotnes izvietošanu Ventspilī, Rēzeknē, kā arī Lietuvā un Polijā, raksta LETA.

"Jau no paša sākuma uzņēmuma pārstāvjiem atklāti stāstījām par Liepājas priekšrocībām un trūkumiem," sacīja Ansiņš, norādot, ka viņš un Liepājas mērs Uldis Sesks vairākkārt tikušies ar "Cotton Club" pārstāvjiem, lai iedrošinātu atvērt ražotni Liepājā.

Kā priekšrocības Ansiņš min Liepājas ģeogrāfisko novietojumu – pilsētas ražošanas teritorijas atrodas tuvu Liepājas ostai, līdz ar to iespējams samazināt loģistikas izmaksas, ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas nodokļu atlaides, ko uzņēmēji augstu novērtējot. Kā priekšrocību, salīdzinot ar citām pilsētām, pašvaldības pārstāvis min Liepājas senās rūpniecības tradīcijas. Savukārt par lielāko trūkumu Ansiņš uzskata iespējamās grūtības atrast augsti kvalificētus darbiniekus, sevišķi profesionālus ķīmiķus, kas uzņēmumam būšot vajadzīgi. Plānots, ka darbinieku atlasē jaunajam uzņēmumam iesaistīs Valsts nodarbinātības aģentūras Liepājas filiāli.

Kā norādīja Ansiņš, konkurence par investoriem ir ļoti liela un pirms gala lēmuma pieņemšanas viņi izskatot ļoti daudz citu variantu. "Tāpēc par katru investoru, ko izdodas piesaistīt, ir patiess prieks," piebilda Ansiņš, norādot, ka sarunas ar "Cotton Club" nav bijušas vieglas. Pašvaldības pārstāvis pieļauj, ka, sasniedzot plānoto apgrozījumu, "Cotton Club" nākotnē varētu paplašināt savu Liepājas ražotni un apgūt jaunas teritorijas.

Kā ziņots, tekstilmateriālu ražošanas uzņēmums SIA "Lauma Fabrics" noslēdzis ilgtermiņa telpu īres līgumu ar kokvilnas pārstrādes uzņēmumu SIA "Cotton Club Liepaja", kurš maijā šajās telpās sāks ražošanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētāja palīdze Anita Smilkts.

"Cotton Club Liepaja", kuras pamatkapitāls ir 2,475 miljoni lati, kokvilnas pārstrādi un mitro salvešu ražošanu plāno sākt šā gada maijā. Šogad iekārtās plānots investēt ap 1,5 miljoniem eiro (1,05 miljoniem latu). Sākotnēji Liepājas ražotnē strādās 40 darbinieki, taču nākotnē to skaits varētu pieaugt līdz 150 darbiniekiem.

"Interese par Eiropas tirgu Krievijā dibinātajam uzņēmumam "Cotton Club" radās 2011.gadā, un šim nolūkam tika reģistrēts uzņēmums Latvijā – "Cotton Club Liepaja". Sākotnēji tika izstrādāts projekts kokvilnas pārstrādes un mitro salvešu rūpnīcas celtniecībai Karostas teritorijā, taču šī ideja tika atlikta, jo "Lauma Fabrics" piedāvātās ražošanas telpas atbilst mūsu prasībām, tās ir pielāgotas ražošanai un aprīkotas ar nepieciešamo infrastruktūru," norāda "Cotton Club Liepaja" rīkotājdirektors Sergejs Binkovskis.

Kopumā "Cotton Club Liepaja" no "Lauma Fabrics" īrēs ražošanas telpas gandrīz 7000 kvadrātmetru platībā. Telpas, kurās tiks izvietota "Cotton Club Liepaja" ražotne, līdz 2009.gadam īrēja apsveikumu kartīšu ražotājs SIA "Balt IG".

""Lauma Fabrics" jau vairākus gadus meklēja īrnieku brīvajām ražošanas telpām. Esam ļoti apmierināti, ka tajās savu ražotni atvērs starptautisks un liels uzņēmums. "Cotton Club Liepaja" ražotnes atvēršana Liepājā ir liels ieguvums gan pilsētai, gan valstij kopumā," skaidro "Lauma Fabrics" valdes loceklis, ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Uzņēmums "Cotton Club", kurš dibināts 2000.gadā, ir vadošais vates izstrādājumu un higiēnas līdzekļu ražotājs, kā arī viens no lielākajiem kosmētikas līdzekļu ražotājiem Krievijā. Patlaban tā ražotnes ir izvietotas Krievijā, Turcijā un Ķīnā, un uzņēmums nodrošina darba vietas vairāk kā 2000 darbiniekiem.

Liepājas ražotne būs pirmā, kas izvietota Eiropas Savienības teritorijā. "Cotton Club" savu produkciju piegādā vairāk nekā 600 klientiem visos Krievijas reģionos, Ukrainā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Moldovā, Latvijā un citās valstīs.