No 37 atklātā konkursā izraudzītajiem pretendentiem par Liepājas cietuma projekta vadītāju izraudzīts Uģis Jurševics, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Jurševica uzdevums būs kvalitatīvi vadīt jaunā Liepājas cietuma būvniecību, plānot, aktualizēt un kontrolēt projekta aktivitātes un projekta aktivitāšu īstenošanas termiņus atbilstoši projekta plānam, kā arī nodrošināt projekta mērķa un paredzēto rezultātu sniegšanu.

Līdzšinējā darba pieredze Jurševicam ir saistīta ar infrastruktūras attīstības projektu vadītāja amatiem vairākās valsts pārvaldes un privātā sektora uzņēmumos. Nozīmīgākie projekti ir Rakstniecības un Mūzikas muzeja izvietošana un Muzeju krātuvju kompleksa jaunbūve, kā arī mācību aprīkojuma modernizācija, ēku kompleksa infrastruktūras uzlabošana Jelgavas Tehnikumā un citi projekti. Tāpat Jurševics ir piedalījies dažādos Latvijas Būvinženieru apmācību kursos un projektu vadības apmācību kursos, lai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci.

Iepriekš SIA "Tiesu namu aģentūra" izsludināja atklātu konkursu, kurā tika meklēts jaunā Liepājas cietuma projekta vadītājs. Kā galvenās prasības amata kandidātiem tika izvirzītas augstākā izglītība, profesionālās zināšanas un vismaz piecu gadu pieredze projektu vadībā un projektu komandas vadīšanā, kā arī nozīmīgu infrastruktūras objektu ieviešanā.

Jau ziņots, ka Liepājas cietuma būvniecības iepirkumā plānots izmantot "projektē un būvē" metodi, apvienojot izmaiņu veikšanu būvprojektā, autoruzraudzību un būvdarbus vienā iepirkumā.

Iepriekš TNA parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA "Firma L4" par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu. Cietuma celtniecība ir plānots pabeigt līdz 2024.gada 30.oktobrim. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", uzņēmums "Citrus Solutions" dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2020.gadā apgrozīja 23 684 475 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar peļņu 1 030 885 miljonu eiro apmērā. "Citrus Solutions" ir tehnoloģiju kompānija SIA "Tet" grupas uzņēmums. "Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%).

Uzņēmumu "UPB" dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15 720 304 eiro. Latvijas būvniecības un industriālais koncern "UPB" patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More. "UPB" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 237 miljoni eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2019.gadā. Koncerna peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 13,3 miljoni eiro.