Liepājā no šodienas ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs pieaugs par 14,4%, sasniedzot 1,75 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Tostarp "Liepājs ūdens" klientiem ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no aprīļa būs 0,77 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 0,98 eiro par kubikmetru.

SPRK arī norādīja, ka piemērotais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs Liepājā no šodienas būs par 6,4% mazāks, nekā komersants sākotnēji piedāvāja.

Tāpat regulatorā minēja, ka Liepājā, pēc jauno ūdenssaimniecības tarifu stāšanās spēkā, būs ceturtais zemākais tarifs starp desmit lielākajām Latvijas pilsētām.

SPRK Ūdenssaimniecības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle pauda, ka, salīdzinot ar tarifiem citās Latvijas pilsētās, pieaugums ir vērtējams līdzvērtīgi pēdējo gadu laikā apstiprinātajiem tarifiem.

"Tas saistīts ar kopējo izmaksu pieaugumu valstī – vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, degvielas izmaksas, nodokļi. Turklāt uzņēmumiem pastāvīgi ir pienākums nodrošināt pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu sava novada iedzīvotājiem, kas arī prasa nozīmīgus finanšu ieguldījumus ūdenssaimniecības sistēmas pilnveidošanā," skaidroja Rozentāle.

SPRK atzīmēja, ka "Liepājas ūdens" no 2017. līdz 2020.gadam ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu ir realizējusi projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 6.kārta" lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību Liepājas iedzīvotājiem. Projekta kopējās izmaksas veidoja 1,86 miljonus eiro, no kurām līdzfinansējums bija 1,33 miljoni eiro. Projektā ierīkoti jauni inženiertīkli un kanalizācijas pakalpojumu pieejamība palielināta līdz 99,9%.

Vienlaikus "Liepājas ūdens" 2019.gadā realizēja inovatīvu projektu ūdenssaimniecības nozarē – uzņēmums uzstādīja saules elektrostacijas, kas saražo daļu no nepieciešamās elektroenerģijas, ko izmanto notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbībai.

"Liepājas ūdens" apgrozījums 2019.gadā bija 4,528 miljoni eiro, bet zaudējumi – 146 745 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 24,459 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Liepājas pilsētas pašvaldībai.

SPRK realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.