Šonedēļ divas dienas – ceturtdien un piektdien – Valsts prezidents Egils Levits pasniedza jau pērn rudenī un arī šajā pavasarī piešķirtos valsts augstākos apbalvojumus 187 apbalvotajiem, tostarp arī vairākiem liepājniekiem.


Apbalvojumu saņem Sandra Šēniņa, Ilmāra Znotiņa foto, Prezidenta kanceleja.


Apbalvojumus saņēma Liepājas muzeja filiāles vadītāja, bijusī LTF Liepājas nodaļas Koordinācijas centra vadītāja Sandra Šēniņa un Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa, kas ieceltas par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniecēm. Apbalvojumu saņēma arī novadpētnieks Juris Raķis, kurš iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.


Apbalvojumu saņem Dace Markus. Ilmāra Znotiņa foto, Prezidenta kanceleja.


Apbalvojumu saņēma par Viestura ordeņa komandieri ieceltā liepājniece Elfrīda Pujēna, kura savulaik uz Kanādu izveda cilvektiesību aizstāvju grupas "Helsinki ‘86" dokumentus.


Apbalvojumu saņem Elfrīda Pujēna. Ilmāra Znotiņa foto, Prezidenta kanceleja.


Apbalvojumu saņēma arī Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, kas iecelta par Atzinības krusta lielvirsnieci.


Apbalvojumu saņem Juris Raķis. Ilmāra Znotiņa foto, Prezidenta kanceleja.


Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelti arī bijušie liepājnieki – kādreizējie Liepājas teātra, tagad Dailes teātra aktieri Vita Vārpiņa un Juris Bartkevičs, bijušais Liepājas Sv.Jāzepa katedrāles, tagad Aizputes Kristus Karaļa draudzes prāvests Andris Vasiļevskis un biedrību "Rucavas tradīciju klubs" un "Latvijas Tradicionālās kultūras asociācija" vadītāja Sandra Aigare.