Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 3 Laimneši, 81 Solvita un neviena Solvija.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes sekretāri Solvitu Sekaču.

Kā jūs raksturotu savu ikdienu?
Es teiktu, ka mana ikdiena drīzāk ir visai mierīga, bet ne garlaicīga. Tāda tipiska ikdiena nosacīti sadalās divās daļās, no kurām pirmā daļa paiet darbā, strādājot par sekretāri Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātē. Ikdienas otrā daļa tiek veltīta ģimenei un vaļaspriekiem.

Kas jums sagādā prieku?
Prieks ir kaut kas tāds, kas var rasties uz līdzenas vietas, priekam jau nevajag daudz – kāds saules stars pelēkā dienā, kāds dabas skats, sarunas ar draudzīgiem cilvēkiem. Galvenais ir labs noskaņojums, tad jau prieks nav tālu jāmeklē! Prieku sagādā bērnu panākumi. Man laiku pa laikam jātiek pie dabas, kas ir mans vislielākais prieka un laba noskaņojuma avots.

Kāds ir jūsu mīļākais ēdiens? Vai labprāt gatavojat arī citiem?
Mīļākais ēdiens ir tāds, kas gatavots ar mīlestību. Man būs grūti nosaukt vienu mīļāko ēdienu, tomēr varu teikt, ka zivis: laši, nēģi, butes, mencas ir gardāko produktu topa augšgalā.

Tā kā rūpes par ģimeni sevī ietver arī ēst gatavošanu, no šī pienākuma izvairīties nevaru. Man patiešām patīk, ja manis gatavotais ēdiens kādam sagādājis baudu.

Varbūt jums ir kāds „firmas ēdiens”?
Esmu saņēmusi komplimentus par pīrāgiem, kēksiem, plātsmaizēm un citiem gardumiem. Pēdējā laika firmas ēdiens, ja tā to var nosaukt, ir pesto visādās variācijās. Pavārmākslas ziņā es sevi pieskaitu pie konservatīvā gala. Man patīk, ja ēdiens garšo pēc tā pamata izejvielām, nevis pēc eksotiskām garšvielām.

Vai esat paspējusi izbaudīt ziemas priekus?
Neesmu gan, jo manas attiecības ar ziemu ir visai vēsas. Man patīk vasara un vasaras prieki.

Kā vērtējat to, ka jūsu vārda diena ir 1. janvārī? Vai zināt sava vārda skaidrojumu?
Par to, kāpēc tieši 1. janvārī ielikta mana vārdadiena, jāvaicā vārdadienu kārtotājiem. Tur nu es neko nevaru ietekmēt. Man patīk mans vārds, un vienalga, kurā datumā būtu mana vārda diena. Jāsaka, arī 1. janvārim nav ne vainas – tā vienmēr būs brīvdiena un gada pirmā diena. Kādam jau kalendārs jāiesāk!
Personvārds Solvita veidots no latīņu valodas. „Sol” nozīmē saule, „vita” – dzīvība. Cik es zinu, personvārds Solvita laicīgajā kalendārā iekļauts ap pagājušā gadsimta 60.–70.gadiem. Līdz tam Solvitas savu vārda dienu varēja svinēt pēc baznīcas kalendāra 21. martā , kopā ar Unām un Benediktiem.

Ar kādām cerībām sagaidāt jauno, 2013. gadu?
Dzīvosim – redzēsim. Parasti nekas no zila gaisa nerodas, bet, ja kādas labas lietas uzsāktas, tad gan jau arī jaunajā gadā kaut kas no iecerētā piepildīsies!

Jūsu novēlējums visiem Jaunajā gadā!
Novēlu ražīgu, veselīgu un mīlestības pilnu Jauno 2013.gadu!