Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 69 Voldemāri, 5 Valdemāri un 163 Valdi.

Šodien dzimšanas dienā sveicam Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Sporta daļas vadītāju Normundu Atvaru.

Kāds ir bijis šis, 2012.gads, LOC sporta dzīvē?
Šis gads, no pasākumu viedokļa, ir bijis visspilgtākais, jo nevienu brīdi nav bijis tā, ka nekas nenotiek. Katru dienu Olimpiskajā centrā skolēni, jaunieši, apmeklē dažādas sporta nodarbības, sportot ierodas arī skolēni no četrām Liepājas vidusskolām. Šajā gadā pirmo reizi Liepājā notika Latvijas III olimpiāde un liela daļa tieši Olimpiskajā centrā. Bija iespēja vērot Eiropas čempionātu basketbolā, Deivisa kausa izcīņu tenisā, grieķu – romiešu cīņu čempionātu. Ļoti daudz sanāca organizēt basketbola nometnes – gan jauniešu, gan profesionālām komandām. Var teikt, ka šis gads ir pagājis bez atpūtas, bet ar lieliem pasākumiem, rosību un laba gandarījuma sajūtu. Mēs ar kolēģiem runājām, ka, ja mums izdotos noorganizēt tikpat daudz un labus pasākumus arī nākošajā gadā, tad mēs varētu uzsist sev uz pleca. Šis ir bijis patīkams gads!

Kādi plāni ir 2013. gadam?
Es šobrīd jau esmu salicis nākošā gada lielākos pasākumus un liekas, vai tik nebūs atkal šī gada atkārtojums. Nezinu, kā ar tenisu – šogad mums ļoti paveicās ar sadarbības partneriem, un klientiem, kas bija ļoti pretimnākoši. Nākamajā gadā LOC notiks Latvijas čempionāts Mākslas vingrošanā, janvārī sieviešu basketbola komanda dosies uz nometni un būs iespēja redzēt, kā mūsu meitenes spēlē ar Krievijas komandu. Ir plānota Latvijas Jaunatnes olimpiāde, Eiropas čempionāts basketbolā. Dažādi Latvijas čempionāti: galda tenisā, cīņas sporta veidos. Būs ļoti daudz Ziemeļeiropas spēles basketbolā jauniešiem un nākošajā gadā būs pat trīs posmi un pirmo reizi arī junioriem – varēs vērot augsta līmeņa spēles. Plānojam, ka LOC varētu notikt arī Latvijas basketbola Zvaigžņu spēle. Kopumā, katru nedēļu notiks kāds pasākums.

Varētu teikt, ka kopš LOC atvēršanas, Liepājā sporta un kultūras dzīve ir attīstījusies?
Viennozīmīgi, jo mašīnu daudzums ārpus LOC liecina, ka šeit daudz kas notiek un regulāri ieejot mūsu mājas lapā, mēs pat reizēm esam spiesti pakašķēties ar kolēģiem no kultūras daļas, kurš pasākums ir prioritārs. Jo reizēm, saliekot nedēļas grafiku, visi pasākumi tur nesatilpst un visu nevar izreklamēt.

Vai esat gandarīts par darbu LOC?
Jā, esmu ļoti gandarīts! Darot šo darbu, ir iespējams satikt liela kaluma zvaigznes un izdodas parunāt arī ar dažādiem zināmie sportistiem, treneriem, piemēram, slavenu bijušo Lietuvas treneri Voldemāru Homiču, kuru sportistu aprindās ļoti ciena. Tāpat, arī Deivisa kausa izcīņā palūdzu autogrāfu Ernestam Gulbim. Viņi jau ir tādi paši cilvēki kā mēs, bet man ir iespēja viņus redzēt klātienē un paspiest roku! Es uzskatu, ka tā man ir ļoti liela privilēģija.

Kā pavadāt brīvo laiku?
Savu brīvo laiku bieži pavadu mājās kopā ar savu divus gadus veco dēliņu. Labprāt uzspēlēju arī basketbolu – šogad organizēju čempionātu, nākošajā gadā plānoju tajā piedalīties. Brīvajā laikā nodarbojos arī ar basketbola spēļu komentēšanu, ko varu saukt par savu hobija darbu.

Kā plānojat atzīmēt savu dzimšanas dienu?
Tā kā mums ar sievu ir piecu gadu starpība, tad lielas balles sanāk svinēt ik pēc pieciem gadiem. Šogad nav, tā teikt, apaļa jubileja, tāpēc svinības nebūs lielas, jo mums ir ļoti daudz draugu, kurus visus nevar dzīvoklī ietilpināt, tāpēc nākošgad plānojām lielākas svinības.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien dzimšanas diena!
Izbaudīt to, ka ir ziema, laiku kopā ar ģimeni, svētku sajūtu! Dzimšanas diena ir īpaša! Ir patīkami, ka tev paspiež roku, uzsit uz pleca vai ko labu novēl. Man ir daudz draugu un ir patīkami, ka katram ar kādu savu darbu tu esi palicis atmiņā. Tāpēc es domāju, ka dzimšanas dienā labākā dāvana ir, ja tevi atceras draugi!