Svētdien, 14.oktobrī, ilggadējā biedrības „Optimistu pulks” biedra Viļa Siksnas 100.dzimšanas dienā kultūrvēsturisko vietu kopēji pulcēsies atmiņu pēcpusdienā.

„Vispirms – pulksten 14.00 – uz piemiņas brīdi pulcēsimies Līvas kapsētā pie Viļa Siksnas kapa, bet pēc tam dosimies uz Amatnieku namu Dārza ielā 4/8, kur kavēsimies atmiņās, noskatīsimies TV „Dzintare” savulaik veidotos video sižetus par „Optimistu pulku” un Vili Siksnu,” portālam pastāstīja „Optimistu pulka” vadītāja Skaidrīte Solovjova.

Uz atmiņu pēcpusdienu aicināts ikviens interesents.

Uzziņa
Vilis Siksna – dzelzceļnieks (lokomotīvju mašīnists), novadpētnieks, svētvietu apzinātājs – dzimis 1912.gada 14.oktobrī Zlēku muižā latvieša un igaunietes ģimenē, miris 2004. gadā, apbedīts Līvas kapos.

1987 bija pirmo liepājnieku vidū, kas iestājās Latvijas Tautas frontē. Vēl 87 gadu vecumā apkopa latviskās kultūras pieminekļus, svētvietas, pilskalnus, kapus, piemiņas vietas. Saņēmis daudzas atzinības par mašīnista darbu, bet 2002.gadā titulu Gada liepājnieks. Apbalvots ar 1991 barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Meita Vija Feldmane bijusi ilggadēja Liepājas simfoniskā orķestra direktore.