Trešdien, 11.janvārī, pulksten 18 uzņēmuma "Liepājas papīrs" zālē Pļavu ielā 17 paredzēta jaunas biedrības dibināšana, portālu informēja Jānis Vilnītis.

"Iespējams, šis būs visformālākais pasākums – biedrības dibināšana, taču nepieciešams, lai turpinātu iesākto," atzina Vilnītis.

Potenciālie biedri aicināti nākt ar idejām par iespējamo biedrības nosaukumu, kurš paustu tēzi un vienlaikus biedrības mērķi – "Lai prieks dzīvot Liepājā!"

Portāls jau rakstīja, ka biedrības dibināšana saistīta ar opozicionāru apņemšanos startēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Vienīgā iespēja "šo pilsētu veidot tādu, lai tajā ir prieks dzīvot", ir pārņemot varu savās rokās, uzskatīja arī domes opozīcijas deputātu – Jāņa Vilnīša, Ģirta Kronberga, Lindas Matisones, Lailas Atiķes un Ata Dekšņa – inspirētās spēles "Liepājnieki" dalībnieku tikšanos secinājums.

Ar kuru politisko spēku biedrība sadarbosies, lai īstenotu savu mērķi, pagaidām nav izlemts – par to tikšot diskutēts pēc biedrības dibināšanas, iepriekš sacīja Vilnītis.

Pērn 16.novembrī bijušajā kinoteātrī Graudu ielā 36/38 Vilnīša "piecnieks" pirmo reizi aicināja uz sarunu "par liepājniekiem un Liepāju bez politikas", kas bija organizēta savdabīgas spēles veidā.

Spēles "Liepājnieki" dalībnieki, darbodamies četrās grupās – "Izgāztuve", "Smēde", "Mazgātava" un "Muzejs" –, veica "Liepājas inventarizāciju", lai "raudzītu, ko varam un kā varam šo pilsētu veidot tādu, lai tajā ir prieks dzīvot".

Tika identificēts, kas Liepājā ir ārā metams, "pārkaļams", pārmazgājams vai saglabājams tāds, kā ir.

Savukārt otrajā tikšanās reizē mērķis bija "sijāt un vētīt", lai no vairākiem desmitiem iepriekš katrā grupā fiksēto lietu, vietu, norišu utt. paliktu desmit galvenās.

Otrs uzdevums bija noteikt, kurš vai kas šīs četrreiz desmit lietas var labot vai mainīt. Tikai neliela daļa izrādījās pašu vai cilvēku grupas (saimes) spēkiem maināms, vairumā gadījumu bija nepieciešama pašvaldības vai nereti arī valsts iejaukšanās.

Kā likt pašvaldībai šīs lietas mainīt?" Atbilde uz šo jautājumu bija skaidra – ietekmējot to no iekšpuses.

Kā portālam sacīja Vilnītis, paredzēta arī trešā, noslēdzošā spēles "Liepājnieki" dalībnieku tikšanās, kurā tiks noskaidrots, kādiem kritērijiem vajadzētu atbilst pretendentam uz pilsētas mēra krēslu.