No 1335 bijušajiem "Liepājas metalurga" (LM) darbiniekiem, kuri bija reģistrējušies bezdarbniekos, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē joprojām ir 834 bezdarbnieki.

Tā aģentūru LETA informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Saskaņā ar pēdējiem datiem, kas apkopoti 5.septembrī, jaunu darbu atraduši 390 bijušie LM strādnieki, kuri bija reģistrējušies bezdarbniekos. "Pārsvarā viņi darbu atraduši Liepājā. Kāds aizgājis arī uz Ventspili, Rīgu vai Vidzemi, bet tādu nav daudz," atzina Baumane. Lielākā daļa bijušo LM darbinieku, kuri joprojām ir NVA uzskaitē, gaida, kad rūpnīca atsāks darbu.

Aptuveni 90% no visiem bijušajiem LM darbiniekiem, kuri reģistrējās NVA, izmantojuši iespēju apmeklēt apmācību kursus. 247 cilvēki pārkvalificējušies un ieguvuši jaunas profesionālās iemaņas. Vislielākā interese bijusi par metināšanas programmām, ko apguvuši vai vēl turpina apgūt 72 bijušie LM strādnieki. 25 cilvēki apguvuši noliktavas pārziņa prasmes, bet 23 - elektrokāra vadīšanu. Tāpat bijušie LM strādnieki apguvuši autoatslēdznieka, elektriķa, apsardzes darbinieka u.c. profesiju prasmes.

Savukārt neformālās izglītības programmas apguvuši 848 bijušie LM strādnieki, no tiem 348 mācījušies valsts valodu, bet pārējie ieguvuši dažādu kategoriju transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī apguvuši citas valodas un datorprasmes.

Liepājas Metalurgu arodbiedrības vadītājs Jānis Grava atzina, ka viņa rīcībā nav informācijas par to, cik liels skaits bijušo LM darbinieku ir gatavi atgriezties darbā rūpnīcā: "Cilvēki vēl nav aicināti [atgriezties darbā], tāpēc tagad ir priekšlaicīgi par to runāt." Par pamatražotnes pircēju Gravas rīcībā neesot plašākas informācijas, tāpēc no sava vērtējuma viņš atturas. "Labi, ka ir atrasts pircējs un cilvēki varēs sākt strādāt," rezumēja Grava.

Jau ziņots, ka tiesības slēgt darījumu par LM pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums "KVV Group", kas par LM ir piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro, ražošanu uzņēmumā atjaunojot jau šogad. Jau laika posmā no 23.septembra līdz 26.septembrim paredzēts parakstīt pirkuma līgumu, bet starp trim nodrošinātajiem kreditoriem tiktu parakstīts līgums par līdzekļu sadali.

Kopš augusta beigām sarunas par LM pārdošanu notika vairs tikai ar diviem pretendentiem - "KVV Group" un Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu "United Group", kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss. Šamiss par LM piedāvāja samaksāt 120 miljonus eiro desmit gadu laikā, kā pirmo maksājumu iemaksājot 16 miljonus eiro.