Šodien Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) bezdarbnieka statusa iegūšanai sāk reģistrēties 29.aprīlī uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" atlaistie darbinieki.

Process turpināsies vismaz visu šo nedēļu, aģentūru LETA informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

"Pirmajā darba stundā filiālē kopumā reģistrējušies 15 bezdarbnieki, daļa no viņiem ir no "KVV Liepājas metalurga"," stāsta Baumane.

Viņa atgādina, ka daļa no darbiniekiem tiks atlaista vēl arī šodien un rīt, tāpēc uzņēmuma bijušie darbinieki uz NVA nāks arī rīt un pēc 4.maija brīvdienas.

"Tiklīdz saņem dokumentus, nāk, jo viņiem ir svarīgi iegūt bezdarbnieka statusu un līdz ar to arī pabalstu," piebilst Baumane.

LETA jau ziņoja, ka 25.aprīlī uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" sākta darbinieku atlaišana.

Uzņēmums plāno atlaist 153 darbiniekus, taču viņu atbrīvošana nenotiek uzreiz vienā dienā, bet gan pakāpeniski. 25.aprīlī no darba atbrīvoti septiņi cilvēki, 58 cilvēki atbrīvoti no darba piektdien, 29.aprīlī.

Pārējos darbiniekus uzņēmums atlaidīs šodien un rīt. Līdz ar to aktīvākā šo darbinieku reģistrācija NVA sagaidāma maija pirmajās dienās – līdz piektdienai, 6.maijam, vai līdz pirmdienai, 9.maijam, iepriekš pieļāva filiāles vadītāja.

Kā skaidroja Baumane, uzņēmumā atlaižamo darbinieku skaits nav tik liels, lai būtu nepieciešams īpaši pārkārtot NVA Liepājas filiāles darbu. "Darba roku mums pietiek," apliecināja filiāles vadītāja.

Sākumā uzņēmums ziņoja NVA filiālei par lielāku darbinieku skaitu, ko tas plāno atlaist pēc 25.aprīļa, tomēr daļa darbinieku izvēlējās negaidīt 25.aprīli un pārtrauca darba attiecības pēc abpusējas vienošanās jau ātrāk. Kopš marta sākuma NVA reģistrējušies 109 bijušie "KVV Liepājas metalurga" darbinieki.

Informācijas par to, kā bijušajiem uzņēmuma darbiniekiem sokas ar jauna darba atrašanu, pašlaik nav, un, kā atzina NVA filiāles vadītāja, viņu prioritāte pašlaik ir formalitāšu kārtošana, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu.

Reģistrētā bezdarba līmenis Liepājā pēdējo nedēļu laikā ir samazinājies – 11.aprīlī tas bija 12,5%, 18.aprīlī – 12,3%, bet 25.aprīlī – 12,2%.

Jau ziņots, ka Valsts kase un Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA "FeLM" noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret AS "KVV Liepājas metalurgs" cedēšanu.

Prasījuma cedēšanas līgums tika noslēgts atbilstoši Ministru kabineta (MK) lēmumam, kas atļāva PA dibināt sabiedrību, kuras vienīgais darbības mērķis būs prasījuma pret "KVV Liepājas metalurga" pārvaldīšana.

Šā gada 22.martā MK nolēma atļaut PA dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedēs valsts prasījumu pret "KVV Liepājas metalurgu". Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret "KVV Liepājas metalurgu" ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA "Deloitte Latvia" ieteikumu. Cesijas līgums paredz, ka "FeLM" pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā.

PA līdz 1.jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar "KVV Liepājas metalurgam" izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu atgūtu pārskatāmā nākotnē.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurgs" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.