Lai gan laikapstākļi nelutināja, gana liels pulks liepājnieku bija izvēlējušies svinēt Neatkarības atjaunošanas dienas svētkus Liepājas muzeja dārzā.

Svētki sākās pulksten 12 un turpinājās līdz astoņiem vakarā. Tie notika divās vietās – muzeja dārzā un muzeja iekštelpās. Muzeja dārzā uzstājās mūziķis Ivo Fomins ar grupu un Līgas Libertes dejas teātris, visas dienas garumā svētkus vadīja režisore un dziesminiece Maija Kalniņa.

Deviņi draugu un ģimeņu pulciņi bija atsaukušies arī aicinājuma svinēt svētkus pie pašu klātiem svētku galdiem, turklāt piedaloties ar savu galda klājumu konkursā, balvā saņemot ceļojumu uz Franciju. Par uzvarētāju godīgā loterijā tika atzīts galdiņš, ko bija klājušas "Avotu nama" saimnieces, portālam irliepaja.lv pastāstīja muzeja direktore Dace Kārkla.

Visas dienas garumā Muzeja dārzā tika demonstrētas jaunās latviešu filmas, kuras jau saņēmušas publikas atzinību – pārpratumu komēdija "Homo Novus", piedzīvojumu filma visu laiku bērniem "Paradīze 89" un filma visai ģimenei "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" un Liepājā uzņemtā vēsturiska piedzīvojumu filma "1906". Bērni varēja aizraujoši pavadīt laiku Liepājas zinātnes un inovāciju centra "ZiiC" radošajās aktivitātēs.

Paralēli norisēm muzeja dārzā iekštelpās ikviens varēja izzināt Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspuses un tradīcijas. Rucavas sievas piedāvāja nogaršot balto sviestu, maizi un medu, un uzdziedāja arī rucavnieku dziesmas, muzeja gids vadīja ekskursiju pa ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete vadīja lekciju par Dienvidkurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienās, notika ekskursija pa jauno muzeja ekspozīciju "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" un īpaša eksursija un stāsts par Pagaidu valdības laiku Liepājā, ko vadīja vēstures entuziasts Juris Raķis.