Ir noslēdzies Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes rīkotais Starptautiskais simpozijs "Konkrētais un abstraktais dzejas ilustrācijā".

Tas notika Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas zīmē, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Pasākumā, kurā pulcējās mākslinieki, mākslas pedagogi, studenti un skolēni, nedēļas garumā notika plenēri, meistardarbnīcas un diskusijas. Ar smilšu skulptūru veidošanu un izstādes iekārtošanu simpozijs tika noslēgts mūzikas un mākslas festivālā "Zaļais stars" Pāvilostā. Izstādē bija aplūkojami nedēļas laikā tapušie darbi.

Simpozija vadītāja, Liepājas Universitātes profesore Inta Klāsone neslēpj gandarījumu par aizvadīto pasākumu: "Pirmo reizi simpozija ietvaros bijām uzaicināti piedalīties Pāvilostas mākslas un mūzikas festivālā. Bija bail, vai viss izdosies – tas bija eksperiments un izaicinājums vienlaicīgi. Pāvilostas pludmalē palika mūsu veidotā smilšu skulptūra "Stikla kalns". Dalībniekiem un man personīgi bija prieks par to, kas viss izdevās!"