Šodien noslēdzas Liepājas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes rīkotais 15. starptautiskais mākslas simfonijs "Konkrētais un abstraktais vizuālās mākslas kompozīcijā. Tēma: nejaušības".

Neskatoties uz šo sarežģīto laiku, arī šogad, tāpat kā visus iepriekšējos gadus, mākslas simfonijs notiek, tikai šoreiz tas notiek ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, informē Liepājas Universitātes mārketinga speciālists Gundars Čiževskis.

Simfonijā piedalījās 13 mākslinieki no Madonas, Saldus, Jelgavas, Kauņas un Liepājas, kuri četru dienu laikā piedalījās dažādās meistarklasēs un radošajās darbnīcās.

Mākslinieks un fotogrāfs no Lietuvas Petras Saulenas piedāvāja interesantu japāņu mākslas Gyotaku meistarklasi, kas nozīmē zivs atspiešanu materiālā, bet docente un māksliniece Dzintra Vīriņa vadīja grafikas radošās darbnīcas "Nejaušības".


Savukārt māksliniece Sigita Sauleniene no Lietuvas saka: "Man patīk dažādās tehnikas meistarklasēs un radošums, ko varu smelties no kolēģiem. Šajā simpozijā es piedalos jau 10 gadus un tas vienmēr ir bijis interesants. Šo gadu laikā sadarbībā ar Liepājas Universitāti ir notikušas arī vairākas konferences gan Liepājā, gan Kauņā un Viļņā."

Iepriekšējos gadus piedaloties kā dalībniekam, bet šogad vadot meistarklasi "Klusā daba", mākslinieks Aldis Kļaviņš atzīst: "Visi dalībnieki ir profesionāli cilvēki, kuri ir atraduši savu gleznošanas stilu, tāpēc man no paša sākuma neko mācīt nevajag. Vajag padomāt par to, ka nav obligāti jāpērk visi krāsu toņi, bet izmantot pamatkrāsas, no kurām tad iegūt pārējos vajadzīgos toņus. Jo mazāk krāsas savstarpēji tiek jauktas, jo spožāka sanāk glezniecība."

Arī Humanitāro zinātņu fakultātes mākslas virziena vadītāja un šī mākslas simpozija organizatore Inta Klāsone, pasniedzot dalībniekiem diplomus, bija priecīga, ka mākslas simpozijs joprojām ir māksliniekiem aktuāls un radošām idejām bagāts.