No Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bijušiem uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbiniekiem jaunu darbu ir atraduši nedaudz virs 100 cilvēku.

To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Viņa atgādināja, ka NVA kopumā bezdarbniekos reģistrēja 1300 "Liepājas metalurga" strādniekus. "Nedaudz virs 100 ir atraduši patstāvīgu darbu, taču lielākā daļa joprojām ir mūsu klienti, piedalās apmācībās un gatavo sevi piedāvājumiem jauniem izaicinājumiem darba tirgū,"  norādīja Kalvāne, piebilstot, ka bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki aktīvi izmantojuši iespēju apgūt valsts valodu.

NVA direktore gan arī atzina, ka bijušajiem rūpnīcas darbiniekiem "gan jāsāk skatīties reāli", jo vasarā, visticamāk, lielākajai daļai beigs maksāt bezdarbnieka pabalstu. "Tad, protams, katram ir jādomā, kā dzīvot tālāk un  jāizdara izvēle starp to darba vietu, kas tiek piedāvāta," piebilda Kalvāne.

Pēc viņas teiktā, kopumā Liepājā bezdarba līmenis samazinās – tiek radītas jaunas darba vietas, piemēram, atvērts jauns veikals.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara. Pērn 10.septembrī Liepājas tiesa apstiprināja "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas noteiktajā laikā nenotika. Tiesa 12.novembrī pasludināja kompāniju par maksātnespējīgu.