No 1300 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bijušiem maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbiniekiem jaunu darbu ir atraduši 54 cilvēki.

To intervijā  Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Pēc viņas teiktā, "Liepājas metalurga"  slēgšanai ir ļoti liela ietekme uz bezdarba līmeni Liepājas pilsētā un arī Kurzemes reģionā, raksta BNS.

Kalvāne atgādināja, ka NVA kopumā reģistrējušies apmēram 1300 bijušie metalurga darbinieki. "Viņi aktīvi piedalās NVA organizētajos pasākumos. 400 cilvēki mācās, 54 bijušie metalurga darbinieki ir uzsākuši pastāvīgas darba gaitas,"  stāstīja NVA vadītāja.

Viņa gan arī uzsvēra, ka lielākā daļa bijušo rūpnīcas strādnieku cer uz "Liepājas metalurga" ražošanas atsākšanu.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara. Pērn 10.septembrī Liepājas tiesa apstiprināja "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas noteiktajā laikā nenotika. Tiesa 12.novembrī pasludināja kompāniju par maksātnespējīgu.