Šajā mācību gadā Liepājas Valsts tehnikumā mācības pirmajā kursā uzsāka 397 jaunieši, taču virkne tirgū pieprasītu profesiju palikusi bez interesentiem.

Kā portālu irliepaja.lv informēja tehnikuma direktora vietnieks audzināšanas un personības attīstības jomā Aiga Ūdre, 3. septembrī mācības profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) "Liepājas Valsts tehnikums" 1.kursa grupās uzsāka 397 izglītojamie. Tas ir par vienu mazāk, nekā bija ieplānots valsts budžetā.

"Šajā mācību gadā pie mums profesionālo izglītību apgūt izvēlējušies par 15 jauniešiem vairāk nekā pērn. Ir ļoti grūti prognozēt, kāda būs jauniešu interese par piedāvātajām izglītības programmām, tāpēc katras uzņemšanas rezultāti mēdz sagādāt pārsteigumu," saka Ūdre.

Piemēram, šogad jauniešiem bijusi negaidīti liela interese par izglītības programmām "Komerczinības", "Banku zinības un finanses" un "Mehatronika".

"Liels prieks ir par to, ka jaunieši izvēlējās apgūt kvalifikāciju "Lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē" (MAG), un šobrīd jau varam gatavot jaunos speciālistus, kuri Liepājā ir ļoti pieprasīti. Savukārt atsevišķas grupas ar kvalifikāciju "Programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs", "Atslēdznieks", "Inženierkomunikāciju montētājs", "Kokapstrādes iekārtu operators", "Pavāra palīgs" un "Konditora palīgs" nevarējām atvērt izglītojamo trūkuma dēļ," teic Ūdre.  

Tehnikums no savas puses veicis daudzveidīgus pasākumus, lai informētu jauniešus par šajā izglītības iestādē iegūstamajām kvalifikācijām, taču iespējams, nepieciešama intensīvāka informācija pamatizglītības posmā, lai jauniešos rastos interese par profesijām, kuras sabiedrībai ir ļoti nepieciešamas, atzīst Ūdre.

Trešdaļa izvēlas mācības turpināt
Šogad tehnikumu absolvēja 219 absolventu, un tas ir par četriem vairāk nekā 2017. gada vasarā.

"Liela daļa absolventu atrod apgūtajai specialitātei atbilstošu darba vietu, bet katru gadu apmēram 30% no absolventiem izvēlas turpināt mācības. Ļoti bieži jaunieši izvēlas turpināt studijas tepat RTU Liepājas filiālē un Rīgas Tehniskās koledžas Liepājas filiālē, Liepājas Universitātē, bet ir arī citas izvēles," stāsta Ūdre.