Pavisam īsā laika periodā – 7 dienu laikā – Liepājā konstatēti jau 49 ar "Covid-19" inficējušies cilvēki, turklāt aptuveni pusei no tiem nav izsekojams inficēšanās avots! Tiem gadījumiem, kas ir izsekojami, inficēšanās avots ir saskarsme ar inficētu personu darba vietā, ģimenē, sporta vai izklaides vietās, vēsta pašvaldības portāls liepaja.lv.

Šobrīd ir liels neizsekojamo gadījumu skaits, kā arī gadījumi konstatēti dažādās, savstarpēji nesaistītās vietās. Tas liecina, ka slimības izplatība Liepājā šobrīd nav izkontrolējama un jo īpaši būtiska ir katra atbildība un rūpes par savu un apkārtējo veselību!

Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) speciālisti norāda, ka vairākos gadījumos personas ar slimības pazīmēm ir turpinājušas iet uz darbu un publiskām vietām, izmantojušas sabiedrisko transportu.

Tādēļ Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa atgādina, cik būtiski ir sekojošie pamatprincipi, kas mums kopā jāievēro, lai ierobežotu nekontrolētu slimības izplatību Liepājā:

– ar slimības pazīmēm (paaugstināta temperatūra, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana, sauss klepus, galvassāpes) neiet uz darbu, izglītības iestādēm un neapmeklēt publiskas vietas;
– slimības pazīmju gadījumā ar ģimenes ārstu sazināties vispirms tikai pa tālruni un vienoties par veicamajiem soļiem, t. sk., "Covid-19" testa veikšanu;
– lietot sejas aizsegus sabiedriskajā transportā, ārstniecības iestādēs un citās publiskās vietās;
– mazgāt un dezinficēt rokas pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas un braukšanas sabiedriskajā transportā;
– pēc iespējas mazināt sociālo kontaktu loku ārpus darba un mājām.