SIA "Lielais Dzintars" producents Nauris Lazdāns jau pāris nedēļas ir citā – Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieka – amatā, šobrīd pilda arī pārvaldes vadītāja pienākumus.

Vēl pirms Liepājas un "Lielā Dzintara" bijāt cieši saistīts ar grupu "Prāta vētra". Kāpēc pametāt šo darbu?
Esmu bijis saistīts ar visām grupas koncertturnejām, sākot no "Veronikas", kad strādāju firmā, kas tehniski producēja šīs tūres, līdz pēdējām divām, kurās biju līgts tehniskais direktors.

"Prāta vētras" menedžmenta komandā kā darba ņēmējs algotu ikdienas darbu nekad neesmu strādājis.

Liepājā sākāt kā SIA "Lielais dzintars" darbinieks, gads nav pagājis, un jau jaunā amatā?
Gads gluži nav. Sāku 3.novembrī. Labi atceros, jo tā ir mana dzimšanas diena.

Sajūta, ka tomēr gribu darīt ko citu, brieda manī jau kaut kādu laiku. Domāju, ka ar darbiem "Lielajā Dzintarā" man veicās ļoti labi – cilvēki pēc pasākumiem ir teikuši atzinīgus vārdus, arī darba ņēmējs bija mierā ar manu darbu, un es ļoti ceru, ka nākamajam korporatīvo klientu producentam – nezinu, vai kāds jau ir pieņemts vai nav, – esmu uzlicis pietiekami augstu latiņu gan kvalitātes, gan komunikācijas ar klientiem ziņā, jo šī tiešām ir svarīga joma arī koncertzālei, tā tomēr ir biznesa niša, kas ienes arī naudu.

Tomēr jāatzīst, ka raugoties no mana skatupunkta – no līdzšinējās pieredzes un no tā, kādā mērogā, kādā līmenī pirms Liepājas un pirms "Lielā Dzintara" privātajā sektorā esmu darbojies – man gribējās paplašināt savu darbības lauku.

Tas, ko šobrīd daru – tiesa, vēl gan tikai pāris nedēļas – man rada labu sajūtu. Ar savām zināšanām, pieredzi, to, ko līdz šim esmu darījis, noteikti spēju sniegt lielāku pievienoto vērtību pilsētai.

Nekādā gadījumā negribu noniecināt darbu ar korporatīvajiem klientiem, iestādēm – tas ir ļoti svarīgi, bet es varu izdarīt vairāk! Viennozīmīgi. Man bija par maz – gan atbildības līmeņa ziņā, gan kāda tipa projektiem strādāju.

Jums piedāvāja darbu Kultūras pārvaldē vai pats meklējāt?
Es meklēju, un sajutu iespēju tajā brīdī, kad Kultūras pārvalde bija izsludinājusi vakanci uz starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītāja vietu. Aizsūtīju savu CV, jo bija sajūta – Kultūras pārvalde varētu būt tā vieta, kur es varētu pilnvērtīgāk pielietot savas zināšanas un pieredzi.

Bet tad Atis [Egliņš-Eglītis] nolēma palikt, taču pārvaldes vadītājs manu CV bija pamanījis un nolēmis, ka ir vērts parunāt par vietnieka amatu. Bez vietnieka pārvalde bija jau labu laiku. Sarunu ceļā sapratām, ka Jirgena kungs būtu gatavs ar mani strādāt. Pārrunāju šo jautājumu arī ar koncertzāles vadību, un bija skaidrs, ka izaugsmes iespējas man piedāvāt nevar.

Kādi ir vietnieka pienākumi?
Skaidrs, ka amats prasa to, kas ir amata aprakstā un ko prasa sistēma, bet pārrunājot, kā mēs tās lietas varētu dalīt, ir diezgan skaidrs – viena no sadaļām noteikti ir projektu vadība, ko ņemu savā paspārnē, tāpat pasākumu realizācija.

Tā kā vadītājs šobrīd ir atvaļinājumā, tad pildu arī viņa pienākumus.

Izņemot "Prāta vētras" koncertu, šis ir diezgan mierīgs laiks, tāpēc varu izmantot to, lai ieietu sistēmā, "ieskrietos".

Vai ir kas pilsētas kultūras dzīvē tāds, kur pašam gribētos roku pielikt, lai viss virzās sekmīgāk, citādāk?
Jau esot "Lielajā dzintarā" sāku saprast, kā pilsēta darbojas, kas notiek kultūras lauciņā. No kultūras infrastruktūras viedokļa raugoties, Liepāja Latvijas kontekstā ir vienkārši fenomenāla – teātris, orķestris. Kultūras piedāvājums ir iespaidīgs. Bet vienmēr var mazliet labāk, vienmēr var pielikt roku pie kaut kādām niansēm, lai būtu labāk, nekā līdz šim, nekā ierasts.

Esmu darītājs, un man nepatīk visādas ņemšanās, intrigas, es tajās neiesaistos. Tāpēc viens no punktiem, kas varbūt nav uzreiz, divu mēnešu laikā izdarāms, ir sadarbība. Tas, man šķiet, ir atslēgas vārds. Un man šķiet svarīgi to veicināt. Sadarbību starp kultūras iestādēm, uzņēmumiem un iedzīvotājiem. Negribu teikt, ka tās nav, bet šis ir lauciņš, sfēra, kuru var uzlabot. Pilsēta Latvijas mērogā ir liela, Eiropas mērogā – ne visai, taču sadarbojoties mēs to, kas mums ir, varam izmantot labāk, nekā līdz šim. Nevilkt deķi katram uz savu pusi, bet kopā uzklāt to sedziņu skaisti, kvalitatīvi un augstā līmenī.

Sadarbība man šķiet viens no punktiem, kas ir būtiski uzlabojams un attīstāms pilsētā.

Par kaut kādām konkrētām lietām vēl nerunājot, – lūdzu, ļaujiet man ieskrieties, es savu lomu redzu arī koncertu, lielu masu pasākumu sagatavošanā. Esmu strādājis lielos Rīgas pilsētas pasākumos, Dziesmu svētkos, man ir šī pieredze un skatījums uz lietām, zināšanas gan ko var izdarīt radošajā plāksnē, gan tehniskajā nodrošinājumā, gan citās lietās saistībā ar pasākumiem. Varu dot savu pienesumu, lai mēs tik daudz nestaigātu pa ierastām takām, kuras cilvēki uztver arvien kritiskāk.

Kā Lazdānu ģimene ir iejutusies Liepājā?
Mums šeit patīk. Rīgas mums nepietrūkst. Mazajām meitenēm – Grētai un Ģertrūdei – tagad ir gadiņš un pieci mēneši, bet, kad viņas vēl bija pavisam mazas, mana sieva Zita pamanīja Liepājas domes konkursu uz Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja amatu. Meitenes gan vēl bija mazas, bet, zinot, ka Zita ir darbīga, ļoti uzņēmīga, un viņai gribas strādāt, teicu, lai sūta vien savu pieteikumu. Interese no Liepājas puses parādījās, un vienā brīdī kļuva tik nopietna, ka arī mums bija jāsāk nopietni apsvērt, ko un kā darīt. Par laimi nāca arī koncertzāles atvēršana, kur diezgan akūta bija vajadzība pēc producenta, un man par laimi es ar savu pieredzi koncertzālei biju noderīgs. Tā sanāca, ka mēs abi bijām jau ar garantētām darbavietām. Teicām Liepājai – jā.

Tas, ko esmu konstatējis un kas nepazūd, ir: ja Latvijas kontekstā ir viena pilsēta ar savu šarmu un sajūtu, tad tā ir Liepāja. Pats esmu no Vidzemes, un cik dzīvoju Rīgā, tik vienmēr, runājot par to, kur varētu aizbraukt ārpus Rīgas, ir šis – uz Liepāju!, uz Liepāju! Manuprāt, šī sajūta visā Latvijā ir. Cēsis ir tuvu Rīgai, aizšaut uz turieni, apskatīties to vai šo – tā arī opcija, bet, man liekas, Liepāja ir tā pilsēta, kuru jebkurš latvietis iedomājas, prātojot, kur pavadīt nedēļas nogali vai brīvdienas. Tāds Liepājas draivs sēž šajā pilsētā, tas te ir.

Tā kā tagad šeit dzīvojam, mums ik pa laikam arī draugi piesakās ciemos, un es gribu ticēt, ka arī mēs, es un Zita, kaut kādu vilkmes palielinājumu ar savām personībām šai pilsētai varam dot, un es ceru – jau dodam.

Atliek cerēt, ka šādu vilkmes spējīgu cilvēku Liepājā ienāks arvien vairāk!


Nauris Lazdāns, CV

Izglītība:    
1999 – 2002 Rīgas Tehniskā universitāte, Inženierekonomikas fakultāte – bakalaura grāds inženierekonomikā
1987 – 1999 Naukšēnu vidusskola

Darba pieredze:
2015 – 2016 SIA "Lielais Dzintars", producents
2011 – 2015 Komunikāciju aģentūra SIA "Nords Event Communications", projektu vadītājs
2015 – Grupas "Prāta vētra" koncertturnejas "7 soļi svaiga gaisa" tehiskais direktors
2012 – Grupas "Prāta vētra" koncertturnejas "Vēl viena klusā daba" tehniskais direktors
2006 – 2009 Pasākumu aģentūra SIA "Untitled", projektu vadītājs, tehniskais direktors
2003 – 2006 Koncertaģentūra SIA "BDG Music", projektu vadītājs, tehniskais koordinators

Piedalījies sekojošu pasākumu un koncertu tehniskajā producēšanā un organizēšanā:

Pasākumi:
"Lattelecom Rīgas maratons";
"Nordea Rīgas maratons";
Vīna un gardēdības festivāli "Riga Wine & Champagne";
SIA "Latvijas Mobilais Telefons" iekšējās un ārējās komunikācijas nodrošināšana (piemēram: aktivizācijas festivālu "LMT Summer Sound" laikā, "Spotify" launch pasākums u.c.);
Koncertuzvedums "Lec, saulīte";
Līgo, Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Rīgas pilsētā;
"Rīgai 800";
"Europeade";
"XXIII Vispārējie latviešu dziesmu svētki", "XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki", "Rīgas svētki", "XXIV Vispārējie latviešu dziesmu un XIV deju svētki";
ASV prezidenta Džordža Buša vizīte Latvijā;
Festivāls "re:loud" (2004. un 2005.g.);
"Reklāmas Rīmu Nakts" (2004.-2007.g.);
Lieluzveduma "Mazā Nāriņa" izrādes Ķīpsalas peldbaseinā;
Deju mūzikas pasākumi "Sensation White" un "Paul van Dyk" Arēnā Rīga u. c.

Koncerti:
Grupas "Prāta vētra" Latvijas koncertturnejas - "7 soļi svaiga gaisa" (2015.g.), "Vēl viena klusā daba" (2012.g.) "Tur kaut kam ir jābūt" (2008.g), "Četri krasti" (2005.g.) un "Dienās kad lidlauks pārāk tāls" (2003.g.);
"Elton John", "Depeche Mode", "Massive Attack", "R.E.M.", "Macy Gray", "Vonda Shepard", "Clawfinger", "Dima Bilan", "Mumiy Troll", "Bratja Grimm";
brīvdabas koncertizrāžu turneja "Zelta graudi", "LNT Mūzikas Video" u.c.

Valodu zināšanas:
latviešu valoda – dzimtā
angļu valoda – brīvi
krievu valoda – brīvi

Ģimenes stāvoklis:
Precējies, 3 bērni