Sākoties valsts svētku mēnesim, Nacionālā Apvienība "VL-TB/LNNK" (NA) izsludina jauniešu domrakstu konkursu "Latviska Latvija 2040".

Konkursā aicināti piedalīties 16 līdz 29 gadus veci jaunieši, kuriem rūp latviskums, patīk domāt par nākotni un padodas savas domas ietērpt vārdos. Labāko darbu autori saņems vērtīgas balvas, informē NA pārstāvis Artūrs Butāns.

Domrakstā jaunieši lūgti atbildēt uz jautājumiem, kas ir latviskums šodien, un kas tas būs rīt. Kāda varētu būt Latvija pēc 20 gadiem, un kādu to vēlamies redzēt? Kādi procesi vai notikumi varētu ietekmēt latviskumu, un kā tos varētu ietekmēt latviskums? Ko noteikti vēlamies paturēt no savas pagātnes, un kam būtu jāmainās? Kādus mērķus mums vajadzētu izvirzīt, un kā tos sasniegt?

Darbus vērtēs konkursa organizatori, vērtēšanā iesaistot arī humanitāro un sociālo zinātņu ekspertus. Vērtēts tiks gan valodas lietojums, gan attieksme pret apspriežamajiem jautājumiem, domas oriģinalitāte, loģiskais pamatojums un radošums. Pēc darbu izvērtēšanas vismaz 20 domrakstu autori saņems dāvanu karti 100 eiro vērtībā, kas būs izmantojama izglītībai vai sportam. Vairākumam konkursa dalībnieku tiks piedāvāta iespēja piedalīties izglītojošā, interesantā un personības izaugsmi veicinošā vairāku dienu pasākumā 2021. gada vasarā. Ikviens konkursa dalībnieks saņems pateicības rakstu.

Piedalīties konkursā var jaunieši vecumā no 16 līdz 29 gadiem. Darbs jāiesniedz elektroniskā formātā. Minimālais zīmju skaits domrakstā – 2500 zīmes (ieskaitot tukšumzīmes), maksimālais – 5000 zīmes (ieskaitot tukšumzīmes). Domrakstu uz e-pasta adresi LatviskaLatvija2040@gmail.com var sūtīt kaut vai šodien, bet galējais termiņš ir 2020.gada 30.novembris.