Ziemassvētku priekšvakarā, sestdien, 23.decembrī, "Pegaza pagalma" koncertvietā "Viesistaba" uz savu vienīgo Ziemassvētku koncertu "Tumšo vakaru gaišās dziesmas" aicina četri Liepājas mūziķi.


Divi no viņiem ir pazīstami kā Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi – Kārlis Catlaks ir orķestra klarnetists, klarnešu grupas koncertmeistars un orķestra inspektors, Jānis Ivuškāns – orķestra trompetists, komponists, aranžētājs un dažādu muzikālu projektu veidotājs. Savukārt divi jaunākie, kas nav tik pieredzējuši, talantu ziņā var droši stāvēt viņiem blakus, un tie ir Gregors Jānis Mažis, vokālists, ģitārists, komponists un videomākslinieks, kurš saistīts arī ar simfonisko orķestri, jo nodrošina tā tiešraides, savukārt Tabita Balode, pazīstama arī kā Tipa, ir daudzsološa jauna dziedātāja un dziesmu autore.


23.decembra koncerts "Pegaza pagalma" Viesistabā būs tā reize, ar kuru viens no viņiem – Kārlis Catlaks – reiz piedraudējis otram – Gregoram Jānim Mažim, ka "gan jau pienāks reize, kad kopā arī uzspēlēsim!".


Ko un kāpēc četrotne uzspēlēs 23.decembrī, portāls irliepaja.lv lūdza pastāstīt Kārli Catlaku un Gregoru Jāni Maži.


Gregors Jānis Mažis: – Ziemassvētku koncertu decembrī ir ļoti daudz, atliek vien izvēlēties mīļāko mākslinieku, smuki saģērbties un aiziet paklausīties. Šiem koncertiem nav ne vainas, bet tas, ko gribam panākt mēs, ir dabūt to skaisto Viesistabas sajūtu – kad visi tā ģimeniski esam sanākuši kopā, lai svētku priekšvakarā pasēdētu pie kamīna uguns, radītu labsajūtu sev un publikai. Un, galvenais, lai būtu nevis mūziķi un publika, bet mūziķi ar publiku.


Kārlis Catlaks: – Pats sākums bija aptuveni augusts – laiks, kad par Ziemassvētkiem domā (smejas).  Man ir tāds niķis – kaut kur starp Jāņiem un augustu mēdz ienākt prātā ideja, ka jāpaklausās viens man ļoti mīļš Ziemassvētku albums. Tas ir diezgan smieklīgi, bet parasti par viņu atceros vasarā. Paklausījos un sapratu, ka vajadzētu uztaisīt kādu Ziemassvētku projektu, kas ir nedaudz citādāks nekā mans ikdienas darbs orķestrī – sirsnīgu un vienkāršu koncertu, kurā pašiem un pārējiem noķert Ziemassvētku sajūtu, piparkūku smaržu un visu pārējo, kas mums asociējas ar Ziemassvētkiem.  


Kādā siltā vasaras dienā, sēžot "Pegaza pagalmā", aprunājos ar Jāni Ivuškānu, un nospriedām, ka ir jāuztaisa tāds koncerts, kas pašiem ir interesants, kurā mums apkārt ir mūsu mīļie cilvēki un uz kuru var atnākt arī citi, kuri to vēlēsies.


Gregors Jānis Mažis: – Koncertā būsim kopā draugi un kolēģi, kas arī iepriekš kopā ir strādājuši, taču mazliet citā veidā – ar Kārli un Jānis esmu bijis kopā orķestra koncertu tiešraidēs, ar Jāni kopā spēlēts, ar Tabitu arī, tikai citā veidā, un tagad tas viss sanāk kopā jaunā garšu buķetē.Kārlis Catlaks: – Pavisam noteikti tas nebūs darbs, bet sirsnīgs vakars, kurā gribam sagādāt prieku ne tikai sev, bet arī pārējiem. Koncertā nebūs nekādu milzīgu opusu pārlikumi mazam sastāvam. Būs tiešām labi zināmas Ziemassvētku melodijas, arī kāda ne tik ļoti Ziemassvētku vai ne tik ļoti zināma, bet jebkurā gadījumā tādas, kas saistās ar romantisku Ziemassvētku vakaru pie kamīna.


Un šajā koncertā, iespējams, es spēlēšu ne tikai klarneti, un dziedās ne tikai Tabita un Gregors Jānis.